Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemen érdemes...

Melyik egyetemen érdemes elvégezni a Közösségszervezés alapszakot? Hol lehet megfelelő minőségű oktatást kapni?

Figyelt kérdés

Már elég régóta gondolkodom, hogy melyik egyetemen tanuljak Közösségszervezést? A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara között nem tudok választani.

Debrecenhez közelebb lakom, viszont Budapesten rengeteg lehetőség van.

Már összegyűjtöttem a két intézmény mellett és ellen szóló érveket, azonban még így sem jutottam előrébb.

Akik az imént említett egyetemek valamelyikére járnak, leírnák a véleményüket és a tapasztalatukat?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!



2023. júl. 12. 15:00
 1/10 A kérdező kommentje:

* A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara és a Budapesti Gazdasági Egyetem Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Idegenforgalmi Kara közül melyiket ajánlanátok?

Szerintetek az oktatók hol barátságosabbak, továbbá a képzés melyik intézményben teljesíthető könnyebben?

2023. júl. 12. 15:15
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

“Melyik egyetemen érdemes elvégezni a Közösségszervezés alapszakot?”


Egyiken se, teljesen használhatatlan szak.


“Hol lehet megfelelő minőségű oktatást kapni?”


Miután maga a szak is felesleges, így sehol.

2023. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem a szak minősítését kértem.

Olyan emberek véleményére, illetve tapasztalatára vagyok kíváncsi, akik jelenleg Közösségszervezést tanulnak vagy már befejezték a tanulmányaikat.

2023. júl. 12. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

"viszont Budapesten rengeteg lehetőség van"


Igen, de nem ezzel a végzettséggel. Az első válaszolónak igaza van, felesleges elvégezni ezt a képzést.

2023. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Semmit sem érő alibi szak, arra jó, hogy szerezz egy diplomát. Hiába vársz más választ, ezt végezheted bárhol, színvonalról kár beszélni. Ha nagyon ragaszkodsz ehhez a szakhoz, azt az egyetemet válaszd, amelyikhez közelebb vagy és kevesebb energiádba kerül elvégezni.
2023. júl. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

"Nem a szak minősítését kértem."

. Pedig tökéletes választ kapsz a kérdésre.


Egyébként ezek szerint nagyon nagy az elköteleződésed a szak mellett: miért? Mit szeretnél pontosan csinálni? Megnézted, hogy melyik egyetemen milyen a tantárgylista, milyenek a specializációk?

2023. júl. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy ez egy semmit nem érő szak, de ezzel a diplomával tényleg nem könnyű elhelyezkedni. A közművelődés hazai intézményei volnának az első számú foglalkoztatója ezeknek a szakembereknek, de ilyenből meg nincs túl sok: van összesen kb. 100 művelődési ház és kulturális központ Magyarországon, s most utánanéztem: tavaly, azaz egyetlen évben, országosan 781 hallgatót vettek fel erre a szakra. Matematikai törvényszerűség tehát, hogy a többség nem fog tudni szakmán belül elhelyezkedni.
2023. júl. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a Kodolányira jártam Humánfejlesztő specre. Nagyon szerettem, sok projekt feladatunk volt. Nem csak művelődési házakban, de képző központokban, multiknál, rendezvényszervező irodáknál is el lehet vele helyezkedni. Én is egy multinál dolgozom jelenleg, mint Tréninges, úgyhogy én a szakmában helyezkedtem el.

De fontosabb az, hogy te mit szeretnél tanulni és utána csinálni :)

2023. júl. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%
Sehol
2023. júl. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ugyanez a kérdésem, így én is figyelem a válaszokat. Annyit tudok momdani, hogy oda járóktól én azt hallottam, hogy DE-n tanítanak tanárok, akik dolgoztak/dolgoznak is ilyen területen. Más egyetemmel sajnos nincs összehasonlítási alapom, ezért nézelődök most itt én is.
jan. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!