Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szociológiával el lehet...

Szociológiával el lehet helyezkedni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Jövőre szociológia szakra mennék, előreláthatólag 3, vagy a mesterszakot is beleszámítva (persze ugye feltételesen, ha addig minden összejönne) 5 év múlva végeznék. Mekkora kereslet van, ill. lesz kb. szociológiát végzett hallgatóknak? És nem büfészakként szeretném elvégezni...
2008. dec. 30. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egyik ismerősöm szociológián végzett. Diplomázás után nem sikerült elhelyezkednie, ezért kiment Angliába bébiszitterkedni. Azt mondja elég telitett pálya. Viszont amikor már visszajött lett munkája, és ő imádja amit csinál. Szerintem, ha eltökélt vagy megéri. Diplomásokból ma már a mérnöki és a természettudományi területeket leszámitva mindenhol túlképzés van.
2008. dec. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2008. dec. 30. 22:41
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is jövőre kezdem a szociológiát. Nekem több ismerősöm is szerzett szociológiából diplomát és el is tudtak helyezkedni. Nekem mindenki azt mondta, hogy csak akkor kezdjek bele, ha elhivatottságot érzek iránta. Na nálam ez megvan. Nekem minden vágyam, hogy a gyámügynél dolgozhassak, és remélem ez így is lesz.

Ügyesnek kell lenni, hogy jó munkát találjon az ember szociológusként, de ha szívvel lélekkel ezt szeretnéd csinálni, akkor majd csak akad valami.

2008. dec. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia. Én Szociológia szakot végeztem. Szándékosan nem írom, hogy szociológus vagyok,mert nem érzem magam annak. Levelezőre jártam. Elhelyezkedni nem tudok vele, így az eredeti szakmámban dolgozom. Az az igazság, hogy mostmár, hogy tudom, mit takar ez a szak, ha újra csinálhatnám, nem ezt választanám.(Az elhivatottság hiányzik??)Szerintem, hogy elkerüld a csalódást alaposan nézz utána(ha még nem tetted), hogy mit is takar ez, mert nagyon sokan nincsenek tisztában vele, mikor belevágnak (én is így voltam), aztán csalódnak! A kérdésedre válaszolva, nincs rá kereslet, közülünk (az én évfolyamomból) senkit nem tudok, aki szociológusként dolgozna..
2008. dec. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, az elhivatottság nagyon fontos, én is erősen gondolkozom, hogy mi lenne a legjobb, nézelődök, ezért is kérdeztem meg, mert tulajdonképpen ez is egy opció, nem 100%....

2008. dec. 31. 19:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszadó irja, hogy a gyámügynél szeretne dolgozni. Szerintem keveri a fogalmakat. Oda nem nagyon lehet menni szociológus végzettséggel. Tanulj szociális munkásnak vagy ifjúságsegitőnek, ráadásul ezekre sokkal nagyobb a kereslet.
2009. jan. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Igazából utánajártam, a gyámügyön nagyon sok szociológus dolgozik. Szociális munkás nem szeretnék lenni, én nem annyira terepre akarok kijárni, hanem inkább a gyámügy hivatalos dolgaival foglalkozni. Bocs, nem tudom ezt szakszerűen kifejezni, de remélem lehet érteni, hogy mire is gondolok. És utánakérdeztem több helyen is, és - legalább is nálunk - a gyámügynél szociológusok dolgoznak, illetve jogászok, de jogász nem szeretnék lenni.
2009. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!