Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a magyar...

Mi a véleményetek a magyar orvosi egyetemekről?

Figyelt kérdés

Most felvételizek és próbálok rájönni, hogy melyik egyetem lenne a legjobb számomra. Nem gondoltam, hogy lesz olyan pontszámom, hogy én dönthessek de most nagyon úgy néz ki hogy mégis:)

Debreceni vagyok, de nagyon szeretném kipróbálni a kollégista életet, viszont hétvégente hazajárnék, ezért leginkább Budapesten és Szegeden gondolkozom. Le tudjátok írni, hogy ti hogy érzitek magatokat Szegeden/Pesten, milyen külföldi lehetőségek vannak esetleg, milyen a hangulat, ilyesmit?



2023. jún. 18. 09:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Megkérdezhetem, miért akarod "kipróbálni" a kollégista életet? Csábító lehet hogy kicsit önállósodhatsz, de abba gondolj bele, hogy minimum 6 évet fogsz eltölteni az egyetemen. Ha már olyan szerencsés vagy, hogy ott laksz helyben, sokkal kényelmesebb otthonról bejárni, mint heti szinten utazgatni, évente költözködni. Ne nehezítsd a saját dolgodat szerintem, épp elég nehéz lesz az orvosi anélkül is.
2023. jún. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Én is kollégista akartam lenni, ezért Pest helyett Szegeden tanultam. Nagyon jó város, szerettem az egyetemet is. De nem vagyok orvosis, szóval nem tudok nagyon sokat segíteni. Csak annyit, hogy én sosem bántam meg, hogy koliba jöttem. (Lett volna lehetőségem otthon élni, jó az otthoni légkör, nem menekültem). Viszont a képzésem 3 év volt csak, nem 6. Ez a 3 év szuper volt koliban, de talán épp elég is.
2023. jún. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Már ne is haragudj, de hatalmas vétek elmenni egy másik városba orvosi egyetemre, ha egy olyanban laksz, ahol történetesen pont van orvosi képzés. Négy egyetemen van összesen az országban, ez mind a négy közel ugyanolyan színvonalú, orvosin nincs olyan, mint egy közgázon, hogyha itt meg ott végezted, akkor sok helyre nem vesznek fel. Pláne egy olyan szakon, ahol rengeteg a tanulás, és minden zavaró tényezőt ki kell zárni. Koliban a sok hangoskodástól aludni is nehéz néha, nemhogy tanulni. Sokan örülnének neki, ha meglenne a privát szféra, és tudnak tanulni, meg azt csinálni, amit akarnak, plusz 6 évig nem kell köletni szállásra. Meg egyébként is kolit állandóan meg kell igényelni, folyton összeszedni hozzá a papírokat, adóigazolás, jövedelemigazolás stb, minden, amit kérnek, ez is sok időt elvesz, hogy rohangálj utána. Semmiből se maradsz ki. El kell döntened, hogy mi a fontos neked. Hogy minden nap összehányós, hangoskodó, bulizós közösségben legyél akkor is, amikor pihennél vagy tanulnál, vagy orvos akarsz lenni. Egy ideig buli a koli, csak 6 éven keresztül zh és vizsgaidőszakban is már annyira nem az. Az egyetemi életet meg nyugodtan tudod élvezni, meg a bulikat úgy is, hogy ott laksz helyben.
2023. jún. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel irigyeltem mindig is azokat a csoporttársaimat, akik reggel 8-ra csak besétáltak az egyetemre egy szál füzettel és tollal, mert a szomszédból jöttek. Nekem meg volt, hogy utazótáskával kellett mennem kényelmetlenül és hajigáltam egész délelőtt, meg cipeltem a 10 kgnyi súlyával, hogy előadás után rögtön tudjak szaladni a vonathoz, amimor épp haza kellett mennem.
2023. jún. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudni, hogy a kérdező miért akar elmenni otthonról. Aki szerint annyira főnyeremény otthonról egyetemre járni, az magából indul ki és a saját körülményeiből. Én például 13 éves korom óta nem élek szüleimmel, és ha nem megyek el ilyen fiatalon, ma biztos nem lennék jogász... van, hogy az otthoni környezet ártalmas, ahonnan menekülni kell!

Megvan a kollégiumnak a hátránya is valóban, én is utáltam és alig vártam, hogy egyedül lakjak, de még mindig jobb volt másokkal a kollégium, mint otthon a család... tudom, ez sokaknak elképzelhetetlen, de van ilyen is.

A kérdésre válaszolva, a SOTE egy kicsit nehezebb és nívósabb a közbeszéd szerint, Szeged egy fokkal könnyebb, de valóban mindkét diplomával el lehet helyezkedni. Én valószínűleg Budapestet választanám, nekem komfortosabb a nagy város.

2023. jún. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A szövegkörnyezetből, abból, hogy hétvégente hazajárna, és hogy nem sírta tele fél oldalban a gyk-t, feltételezem, hogy nem mérgező szülei vannak. Meg úgy süt a kérdésből, hogy szimplán csak tényleg érdekli a kolis élet. Én csupán leírtam az árnyoldalait. Ezekkel érdemes tisztában lenni, mert 6 évig kell koliban lennie, ha így dönt. Egyébként meg nem is biztos, hogy mindig megkapja, mert sokszor hallottam olyat, hogy SOTE-ra volt, hogy egy pestit felvettek koliba, míg a 300 km-ről utazónak csak albi maradt. Ugye egy albérlet meg mostanában nagyvárosokban 150 ezer körül mozog alsóhangon, oda ha 2 társat talál is, havi 50 ezer. Ezeket érdemes tudni. Meg a kaja, utazás stb ugyanúgy költség. Én őszintén megmondom, ha nem valami verő, agresszív, alkesz szülők vannak a háttérben, eleinte inkább otthon próbálnék tanulni, max ha önállósodni, akar, keres egy társat egyetemen, vagy kettőt és ott Debrrcenben kivesznek egy albérletet. Mindig kellemesebb még ez is, mert akármikor hazamehet. Persze ez csak az én álláspontom, tényleg jó szándékból írom, mert 6 év eléggé hosszú idő.
2023. jún. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm az eddigi válaszokat!

Tényleg egyszerűbbnek hangzik az, hogy itthon maradjak, viszont az biztosan nem igaz, hogy itthon jobban tudnék tanulni, de ezt inkább nem részletezném, a lényeg annyi hogy itthon 0 esélyem van arra, hogy csöndben tanulhassak, ami már az érettségire készülést nagyon megnehezítette és csak éjszaka tudtam többet tanulni:/

A nővérem kollégista, és nem szokott hazajönni, amikor tanulnia kell sokat, mert ott még mindig többet tud, szóval sajnos ez nem előny. (Viszont nem menekülni akarok szerencsére, nagyon szeretem a családomat)

Illetve nem is jól írtam pont, nem konkrétan a kollégista élet az amire kíváncsi vagyok, hanem egy másik város, kiszakadnék már egy kicsit innen. Nem azért mert most tört rám az, hogy én igenis felnőtt vagyok, csak ha valaki sokat élt már itt, akkor rájön, hogy 1 év után már nem tud semmi újat csinálni, elég unalmassá válik. A legnagyobb előnye meg a SOTE-nek, hogy külföldön nagyobb híre van, és én mindenképpen szeretnék majd más országban is élni. Nem tudom ez elég körülmény-e😄

A 2. Válaszolónak köszönöm, hogy Szegedről írtál! Sok embertől hallottam, hogy nagyon jó város, döntés előtt el is megyünk megnézni❤

2023. jún. 18. 11:16
 8/17 A kérdező kommentje:

Az utolsó választ nem láttam valahogy amikor az előbb írtam😅

De tudom, hogy 6 év hosszú idő, félek is valamennyire.. Viszont ismerek több embert, akik 1 vagy 2 év után visszajöttek Debrecenbe a SOTE után, mert nem szerették, ezért remélem, hogy ha annyira rossz valamelyik hely, akkor én is át tudok majd jelentkezni 🤞 (Debrecenben egyébként van lakásunk közel az egyetemhez, szóval az is opció, ha itt maradnék)

2023. jún. 18. 11:43
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Akkor nem értem Kérdező a problémádat, költözz bele a lakásotokba Debrecenben és tanulj ott ezerrel. Tényleg nem éri meg a koleszos macera, csak a bajnak van. Én koleszos voltam pár évig, soha többé. Állandó konfliktusok, zaj, átjáróház, bulihangulat. Nulla magánélet. Kell a fenének.


Debrecennek van repülőtere is, tudsz nemzetközileg repkedni, ez óriási. Menj majd ki külföldre Erasmussal, maxold ki az orvosi karrieredet minél nyugodtabb körülmények között. Szükséged lesz rá.

2023. jún. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
32%
Én budapesti vagyok, és itt is tanulok, de mégis oliba mentem, ahogy sok más budapesti ismerősöm, és szerintem nagyon megéri a koli. Itt vannak a szaktársaid, így ha bármiben kell segítség simán átmész hozzájuk. Ha tanulni akar valaki csöndben, akkor meg tudja kérni a szobatársát hogy ne hangoskodjon, vagy pl le tudja foglalni magánaka társalgót, és ott nem zavarja senki. Közel van az egyetem, és számít az hogy 10 percre, vagy 50re van. Itt van minden buli, és utána gyorsan hazajutsz. stb stb
2023. jún. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!