Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a győri Széchen...

Mennyire nehéz a győri Széchenyi István Egyetem (SZE) közlekedésmérnöki szaka?

Figyelt kérdés
Nehezebb, mint a BMEs vagy könnyebb? Illetve ott is vannak műszaki mérések? Mikre kell ott szamítani? Mennyi a lemorzsolódás es milyennek látjátok, érzitek ott az oktatást?

2022. szept. 19. 22:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Győrben beszéltem közlekes Bsc-n vegzett emberrel aki éppen Mscre már gepészre járt egy csomó kredit pótlásával.
2022. szept. 20. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen műszaki mérésekre gondolsz?


Van lemorzsolódás is, a képzés 7 félév és akiknek sikerül ennyi idő alatt is teljesíteni az kb. 25%. Tehát, ha kezdik mondjuk 40-en akkor abból átlag 10 embernek sikerül 3,5 év alatt befejezni. Van aki csúszik pár félévet és van aki sosem fejezi be a képzést, otthagyja.


Első hozzászóló. Lehet, hogy a kedves ismerősödet nem érdekelte a szakma? Szerintem aki érdeklődik a szakma iránt az el tud helyezkedni benne.

2022. szept. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2-esnek: a BME-n több műszaki, mérnöki méréses feladat van, jegyzőkönyv készítésével együtt. A Győrin ilyen nincs?


Ja tehát akkor a győri egyetemen sem könnyebb a képzést elvégezni, mint a BMEn?

2022. szept. 20. 18:47
 4/14 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen feladatok, tárgyak. Fizikából pl. a laborban kell mérési jegyzőkönyveket írni, ezeket leadni.
2022. szept. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#1 egy troll

#3 Fizikából van 5-6 mérés, amikből jegyzőkönyvet kell készíteni és leadni.

Közúti alapokból egy modellezési feladat, VISSIM-ben felépítesz egy általad kiválasztott nagyobb kereszteződést, lámpaprogramot csinálsz, forgalmat számolsz és utána tesztelsz, majd készítesz egy átalakítást a te javaslatod alapján, azt is teszteled és utána írsz egy beszámolót, gyakorlatilag egy jegyzőkönyvet a munkádról.


Vasúti alapokból ugyan ez, OpenTrack-ben kapsz egy vasúti vonalszakaszt, felépíted, megkapod a paramétereit stb... utána lefuttatod a modellt és írsz egy igényes jegyzőkönyvet.


Közlekedéstervezésben a VISUM-ot kell használni, várost választasz, körzetosztás, hálózat matematikai leképzése, közösségiközlekedést lemodellezed, forgalmat számolsz vagy kapsz azt hiszem egy fiktiv áramlási ábrát és az alapján elkészíted a modellt, lefuttatod, ezt követően pedig csinálsz egy saját változatot, lefuttatod és írsz rá egy jegyzőkönyvet a változtatásokkal, a várt eredményekkel és a tényleges eredményekről.


Komplex tárgyban egy mini szakdolgozatot kell készíteni csoportokban, egy kutatás-fejlesztést közúti vagy vasúti témában, idei tavaszi félévtől pedig bekerül egy város/közlekedéstervezéses kurzus is.


Vasút infóból menetrendszerkesztőben kell egy ütemes menetrendet megcsinálni a kapott paraméterekkel.


Személyszállításból ha jól emlékszem kapsz egy vonalhálózatot, utazási adatokkal és el kell készítened egy komplett buszos menetrendet. Erre is írni kell egy jegyzőkönyvet.


Illetve vasúti tárgyakból még vannak ilyen műszaki-kutatási-fejlesztési feladatok egy-egy kiadott vasútvonallal kapcsolatban, ami most hirtelen nem jut eszembe, de ha érdekel, írj rám nyugodtan.


Nagyjából ennyi jutott eszembe.

2022. szept. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Komplex tárgynak mi a rendes neve? Bocsi, csak nem találom így a minta tantervben.


A részletes válaszod alapján elég jól benne vagy a kozlek képzésben, a vasúti vagy a közúti irányt látod Győrben erősebbnek? Köszi!

2022. szept. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6 Közlekedési komplex projekt (EKNB_KOTM035)

Talán vasutat mondanám erősebbnek, legalábbis nálunk jóval több szakmai kirándulás van akár csak egy-egy tantárgy keretén belül. A féléves projektek is izgalmasak. Ráadásul rengeteg külsős-céges előadót hívnak meg a vasutas órákra akik az elmélet mellett rengeteg gyakorlati tudást is adnak nekünk. A közutas oldal sem rossz, a modellezési gyakorlatokat nagyon imádtam annak ellenére, hogy vasút felé orientálódom, de engem annyira nem fogott meg. Ettől függetlenül egyikkel sem jársz rosszúl, a tanárok nagyon jófejek és szakmailag nagyon ott vannak a szeren. :)

2022. szept. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mostanában fogsz végezni a képzéssel? A végére, utolsó félévekben gondolom már eléggé kis létszámúak a kurzusok, főleg a választható tárgyaknál.
2022. szept. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Az elején valóban vannak "szóró" tárgyak: matek, fizika, statika stb.

De utána akit érdekel a szak, meg az egész szakma elfogja tudni végezni és valószínűleg jó állása is lesz.


Aki nem érdeklődik vagy nincs motivációja annak csak szenvedés lesz az egész.

2022. okt. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem éri meg ez a szak, nehogy elvégezd, én itt végeztem el a MÁVhoz mentem most nem írtam el 220 nettót keresek, a suliban több végzett, tanult utána más szakmát és Ausztriába átjár dolgozni. Tudok olyat aki takarítóként dolgozik és úgy jár ki.


Nálunk csak a fanatikusok, illetve akiket a szülők tudtak lakással, pénzel támogatni azok maradtak a közlekedésmérnökön. Sajnos a fizetések, mind a volánbusznál, mind a MÁVnál siralmasak. Oda jutottunk, hogy egy 8 osztályos többet keres Győrben, képzettség nélkül mint az állami szférában egy diplomás.


Én is bánom erre a szakra mentem, nem tudok belőle megélni, otthon lakok a szüleimnél, sajnos ez diploma is olyan mint a tanári, megélhetés sajnos nincs belőle. Nem is csodálom, egyre kevesebben választják ezt a szakot.

2022. okt. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!