Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem engedélyezzük a...

Miért nem engedélyezzük a tanári mesterképzésre való belépést alapszakról?

Figyelt kérdés

Szóval van az osztatlan tanári, ami vagy 10 vagy 12 féléves. Tiszta sor.


Van ezen felül tanári mesterképzés, ami általában 2-4 féléves képzés és ezzel az illető egyszakos tanári képzést szerez. Csakhogy nem éri meg. Ahhoz, hogy erre a mesterre jelentkezhess, a szakterülethez megfelelő mestert el kell végezned.


Tehát anglisztika BA -> anglisztika MA -> tanári(angol nyelv és kultúra tanára). Ez kérem szépen 6 év, ami alatt akár egy kétszakos tanárt is lehetett volna képezni.


Ha elhagyhatnánk az első mesterszakot és alapszakról egyből lehetne menni tanári mesterre, megnövekedne a tanárok száma. Az első mesterszak nem tartalmaz releváns tudást ahhoz, hogy szükséges legyen a tanári mesterhez, simán lehetne egyből a megfelelő alapszakról tanári mesterre menni.


Tehát pl. matek BSc után nem kéne a matek MSc, hanem egyből lehetne matek tanári mesterre menni.


Ti mit gondoltok róla?

Szerintem egy ilyen lépést valahol az oktatási hivatalnál simán be lehetne nyújtani, én is elmennék így egyszakos tanárnak, csakhogy az alapszakom mesterére nincs kedvem, mert az nem tanári beállítottságú, hanem sokkal inkább kutatói.



2022. febr. 10. 14:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%

4 év alatt nem lehet egyetemi mesterdiplomát kaoni.

Nem hiszem, hogy több tanár lenne így is.

2022. febr. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt is ilyen. 2013-ban szüntették meg, ami szerintem hatalmas baklövés volt.
2022. febr. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Mikor bevezették az osztatlan kétszakos tanárképzést, abban reménykedtek hogy abba majd könnyebb lesz korán beszippantani a tanítás iránt akár csak egy kicsit is érdeklődőket.


Én 2014-ben érettségiztem, és már nálunk se volt esze ágában senkinek 6 évre így elköteleződni. Amilyen izzadva promózták a tanárképzést... Halva született ötlet volt, azóta csak szarabb lett a helyzet.

2022. febr. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi a válaszokat!


Szerintetek amúgy lehetne bármit csinálni az ügyben, menjek el így az oktatási hivatalba egy ilyen ötlettel? Hátha felveszik és foglalkoznak vele.


Szerintem oriási lenne, ha ezt lehetne így, illetve úgy, ahogy 2013 előtt volt, ahogy egyíkőtök írta is.


Még én is bevállalnám így a tanári mestert, levelezőn. Eleve is tanárnak akartam menni, de hogy 6 évig lekössem valahova magam.. nehéz. Most éppen keresek 200 ezert nettóban, képzelem mennyit tudnék keresni egyszakos tanárként... de nem is érdekelne a pénz, mégis lehetnék tanár, taníthatnék, tanítanék szívesen és visszamehetnék a gimimbe tanítani. Mondjuk fogalmam sincs, hogy éppen mennyi földrajztanárt keresnek vagy hogy túltengés lenne-e belőlük. Egy biztos, matek, fizika és kémiatanárból nincs tengernyi. Ilyen alapszakról, mint kémia simán tudnának menni tanári mesterre.

Amúgy a tanári pályaalkalmassági is megvan, mert anno jelentkeztem OT-ra, csak nem indult el a szak, ezért utána csak alapszakra mentem. Bár szerintem tanári mesteren úgyis újra meg kellene csinálni, nem lenne baj.

2022. febr. 10. 15:56
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Most vették vissza 5 évre a tanárképzést. De aki abban a rendszerben fog végezni, annak külön 1 éves képzést kell elvégeznie, ha fakton is akar tanítani és emelten érettségiztetni. De azt is csak akkor tudja elvégezni, ha ped.1-be már átlépett. Nem tudom ki fogja ezt így vállalni munka mellett.Tehát maradt a 6 éves képzés.
2022. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ez alapján van rá lehetőség:

[link]

2022. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
9%
6. Alapszakkal együtt ez is 10 félév és egyszakos tanár lesz olyan szakkal, amit kevés óraszámban tanítanak.
2022. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

7, Azért ezek közül a matekot nem kevés óraszámban tanítják, természettudományos tárgyakból meg azért csökken egyre az óraszám, mert nincs tanár.

Akinek mondjuk van már alapszakos diplomája régebbről, az egész biztos nem fog újból 5-6 év osztatlan tanárképzésre benevezni. 4 félév levelező teljesen korrekt ehhez.

2022. febr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
32%
8. Nem taníthatnak gimnáziumban bármely évfolyamon.
2022. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
45%
9, még...
2022. febr. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!