Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Más is kínlódik, kínlódott a...

Más is kínlódik, kínlódott a magyar oktatási rendszerben?

Figyelt kérdés

Én rettentően. Értségi előtt szóltak hoyg diszes vagyok... addig senkinek fel sem tűnt.

Nehézkesen tanultam, inkább ábrándoztam kreatív ötleteket tervezgettem, persze ezekre rendszerint kevés idő jutott.

Állandóan azt hallgattam, hogy: "tanúljá! TANUJJÁ!" - aztán amit tanultam gimiben már rég elfelejtettem, meg nem is kellet. OKJ szakmámat meg semmibe nézik.

Egyébként szeretek tanulni AMI ENGEM ÉRDEKEL!!!

Mást képtelen vagyok csak szenvedések árán.



2021. febr. 11. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Vannak hibái az oktatási rendszerünknek, de egyeseknek még nagyobb hibái vannak.


Én mondjuk szeretek főzni és csak ezt tanulom. Viszont ha az alapvető pénzügyi, matematikai ismereteket nem tanulom meg akkor előbb utóbb tönkremegy a háztartás. Nem csak azt kell tanulni ami érdekel.

2021. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

„Vannak hibái az oktatási rendszerünknek, de egyeseknek még nagyobb hibái vannak.”


:DDD

azt mondja, vannak hibái, ez jó. kicsit enyhén fogalmazta meg, hogy a magyar oktatási rendszer orbitálisat bukott.

persze ezt a tájékozatlan, buta emberek nem értik.


a kérdésre válaszolva:

persze, én is kínlódtam, mint mindenki, aki nem tud úgy tanulni, ahogy elvárják az iskolában. ekkora mennyiségben nyomni a lexikális tudást teljesen értelmetlen dolog, nem beszélve arról, hogy nem lehet minden gyerekek ugyanazzal módszerrel, ugyanazzal a sebességgel oktatni.


„aztán amit tanultam gimiben már rég elfelejtettem, meg nem is kellet. „


ha túl nagy mennyiségben túl ok dolgot tanítanak felszínesen, annak ez a következménye. a gyakorlatra, a készségfejlesztésre, nyelvekre, infóra kéne helyezni a hangsúlyt.

a lexikális dolgokból kevesebbet de alaposabban kéne tanítani.

2021. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell a tanuljára hallgatni, ha tudod kompenzálni mással is. Ez a járható út ilyenkor sajnos. Ez olyan, mint a kutya neki megy 10 szer a fotelnak és 11-igre felugrik végrerája úgy ahogy. Ha már tudott, hogy diszes vagy, akkor például kiválasztasa 2 érettségi tárgyat, amit megtolsz és kész vagy iskolán kívül tanulsz az például internet segítségével valami mást, ha tudsz. Ez a rendszer csak a hátrányokat kiemelve tudt oktatni.


A munkaerőpiacon se a hátrányotat fogják érdekelni, hanem miben vagy jó jobb eséllyel. Hogy néz ki az az önéletrajz, amiben bele van írva, hogy borzasztó a helyesírásom és lassabban olvas, de adatrögzítőre küldibe, mint helpdesknek?


@1 Pénzügyi ismeretek a közoktatásban hol van pláne egy sima gimiben? Lakáshitelről, diákhitelről egy érettségiző diáknak fogalma nincs nagyjából. Nem a gúla térfogatával írsz adóbevallás, igaz?


Nem lehet mindent egy embernek megtanítani, mert akkor minek van több külön szakos tanár? Ezzel pont a tanár képzésre cáfolszrá.

2021. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egész egy kalap szart nem ér. Nehéz hülyébbnek lennünk mint a 2015-ös PISA teszten. Magasról szart le a magyar oktatási rendszert. Minek kellenek az iskolák ma már egyáltalán? Mi az amit netről nem tud az ember megtanulni és annyira k*rvára fontos?
2023. febr. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4:


sajnos ez így van. Látni lehet nézni az átlag magyar értelmi szintjén, hogy iskolában csak magoltatták, a PISA-teszteken meg rendszeresen elbukunk:


-óriási problémákkal vannak a magyar szövegértésével, nyelvtudásával stb.

2023. febr. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!