Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják, hogy könnyű a...

Miért mondják, hogy könnyű a Corvinus?

Figyelt kérdés

Nézegettem a pénzügy számvitel tantervét, de egyáltalán nem tűnt könnyűnek.

Rengeteg matekos, bonyolult tárgy van, de szerintem minden GTK-s szakon is.

Azt en is látom, hogy az ottani hallgatók rengeteget buliznak és sosem tanulnak, de ez azért lenne, mert ilyen könnyű egy analízis vagy egy vállalati pénzügyek? Nekem nem tűnt annak.

Vagy az lehet az oka, hogy oda eleve a nagyon okosak kerülnek csak be?



2020. szept. 18. 00:32
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

"Vagy az lehet az oka, hogy oda eleve a nagyon okosak kerülnek csak be?"


Erre ne rakj nagy tétet.

Akik nagyon ráérnek bulizni, azoknak nem a minél nagyobb tudás

a céljuk, hanem hogy átcsússzanak valahogy, csak a papír meglegyen.

Az ilyenektől nem hogy az ösztöndíjat, de az állami finanszírozást is megvonnám. Azoktól vették el a helyet és a rájuk eső állami kvótát, akik becsületesen, eredményesen, igényesen akarnak tanulni.

2020. szept. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%
Általában a mérnökök mondják könnyűnek a közgázt általában, mert irigylednek, hogy kevesebb tanulással ugyanannyit keresünk, mint ők, ráadásul a karrierlehetőségeink még jobbak is.
2020. szept. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

“ Rengeteg matekos, bonyolult tárgy van, de szerintem minden GTK-s szakon is.”


Azért túlzásokba ne essünk. Vannak matekos tárgyak, de ezek egy komolyan matekos szakhoz képest (például matek, fizika, adattudomány, mérnöki szakok) max. alapozó baba mateknak nevezhetők. A pénzügyben azért vannak nehéz tárgyak (például vállalatértékelés), de inkább az a nehéz a psz szakban, hogy száraz mint a novemberi avar, magolós, unalmas (a számvitel része). Nehéznek azért a szakot nem nevezném, kb a hülye is elvégzi. Sehol sincs nehézségben egy gépészmérnöki vagy orvosi szakhoz képest.


A GTK ezzel ki is fújt, nincs egy nehéz szakja sem. Ami nehéz szakok a közgázon: a KTK szakjai, alkalmazott közgazdaságtan, gazdasági matek – na ezek tényleg nehezek.


Azért könnyűnek se nevezném a psz szakot, mivel a magolós, unalmas részéhez idegrendszer és monotónia-tűrés kell. Sok.

2020. szept. 18. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Joggal mondják azt, hogy könnyű a Corvinus, azok, akiknek nem nehéz.

No és azok, akik másutt tanulnak. Tudod, a más által cipelt teher mindig könnebb(nem látszik).

2020. szept. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt is vegyük hozzá, hogy az egyetem, főiskola - különösen a gazdasági, kereskedelmi szakok - a kapcsolatépítésről is szólnak, valahol a bulizás is ide sorolható. Sok ismerős, barát ez a lényeg. Aztán van olyan is, aki már nagyon korán specializálódik valamire, az mivel érdekli, kb. ragad rá, a többit lazán veszi és bulizik helyette. Illetve sokszor tényleg az a cél, hogy valami papír legyen egy jónevű helyről - sok élsportoló, vállalkozó-csemete van ezeken a helyeken, akiknek nem a tudásukkal kell majd előrejutni. Aztán az is benne van, hogy a félévközi munka lehet lazább, de a vizsgaidőszakban viszont koncentráltabban kell dolgozni. (én így láttam a Duna túloldaláról)
2020. szept. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon valtozo. Sztem ha rendesen keszulsz minden tárgyból akkor eleg nehez is lehet. En gazdmenre es vezszervre jartam es rengeteget kellett készülni. Nem mernoki szak, de masban nehez, es elég stresszes. Alapszakon sok a vizsga, mesteren inkabb a prezik, beadandok. Lehet egy mernok ezt semminek talalja, en azert eleg sokat tanultam a Corvinuson. Sokan ahogy irtak viszont csak a papirert mennek. Azert a matekos targyak kivetelevel kevesen buknak a tobbi targybol.
2021. aug. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!