Ha érted a fizikát segítesz? :D


[link]

[link]


itt van egy feladatsor.. kérlek segíts :)

köszönöm (=


2010. márc. 30. 20:00
 1/2 anonim ***** válasza:

1. lap 1. feladat: forrasztó, elektromos hegesztő, teafőző, elektromos tűzhely


3. R2-nek nagyobb a teljesítménye, mert kisebb az ellenállása ezáltal nagyobb áram folyik át rajta ugyanakkora feszültségen, a kapcsolási rajz úgy néz ki, két téglalap összekötve egy vonallal, az üres rövidebbik oldalon mégegy vonal, itt találsz soros kötésre példát:

[link]


4. feladat

U=3V (2*1,5) mert sorban van

R=45 (ohm)

I=U/R

0,0666666A

P=U*I

P=0,2W

2010. márc. 30. 20:08
 2/2 anonim ***** válasza:

2. feladatlap 1. feladat

[link]


2. feladat

Gondolom mert elfordult az iránytű, akárcsak egy mágnesnél

[link]


3. feladat

Mindig olyan irányú, hogy akadályozza a mozgást

1. rajzon D-i lesz a mágnes felőli oldalon

2. rajzon szintén D-i lesz a mágnes felőli oldalon


4. feladat

Primer a baloldali tekercs (spirálvonal lefele)

Vasmag a négyzet alakú test

Szekunder pedig a jobboldali tekercs


5. feladat

P=360W

U=24V

P=U*I -> I=P/U

I=360W/24V

I=15A

2010. márc. 30. 20:17