Hogyan kell megoldani a lenti matematika feladatot (8-adikos módszerrel)? De kicsi kémia is van benne.

Kétfajta, 10% -os és 30%-os koncentrációjú sóoldatból 600 g 20%-os koncentrációjú oldatot készítenek. Mennyit használtak fel ehhez az egyes oldatokból?
2010. márc. 17. 16:12
 1/7 A kérdező kommentje:

A könyvemben megvan az eredméyn ha ez segít vmit:P :

x+y = 600

és 10% x + 30%y =20%*(szorozva) 600

2010. márc. 17. 16:16
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkezdhetnéd már megírni egyedül a házidat :S Tegnap is vagy 2 ilyen kérdésed volt :S
2010. márc. 17. 16:35
 3/7 anonim ***** válasza:

"Hogyan kell megoldani a lenti matematika feladatot (8-adikos módszerrel)?"


Fogod a két egyenleted, egyikből kifejezed x-et (vagy y-t), majd behelyettesíted a másikba. Ennyi. Ezen mi nem megy nyolcadikos létedre??

2010. márc. 17. 16:46
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi a sértéserket..de mindenki nem lehet okos..:(

a másik opedig az hogy rendes választ várok

2010. márc. 17. 17:52
 5/7 anonim válasza:

x+y=600 --> x=600-y

0,1x+0,3y=0,2*600

0,1*(600-y)+0,3y=0,2*600

60-0,1y+0,3y=120

60-0,1y=120 /-60

-0,1y=60 /:(-0,1)

y=-600


x=600-(-600)

x=120


(1ő0%x =0,1*120=12

30%y = 0,3*-600 =-180)nem tom ezt hogy kell e



az a baj hogy minusz jött ki pedig igy kell megoldani nem tom hogy jó-e,de érdekes eredmánye lett

2010. márc. 17. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:

16:46-os vagyok:


Nem értem, mi a sértés abban, ha leírom a kérdésedre a választ. Te a megoldás módszerét kérdezted, én leírtam, hogy az egyenletrendszert kell megoldanod. Ez nyolcadikos módszer, nem?



Kedves 18:10-es!


Elszámoltad. Javítom a "60-0,1y+0,3y=120"-es sortól:


60 - 0,1y + 0,3y = 120

0,2y = 60

y = 300


x + 300 = 600

x = 300


Tehát 300g 10%-os és 300g 30%-os sóoldatot kell felhasználni. Egyébként ha józan paraszti ésszel (nem kell hozzá nyolcadikosnak lenni) megnézted volna, látod, hogy a 10 és a 30 átlaga a 20, tehát ugyanannyi kell a két oldatból (600 / 2 = 300).

2010. márc. 17. 19:54
 7/7 anonim válasza:

18:10 es vagyok


köszi hogy javitottál

2010. márc. 17. 20:12