A kör egyenlete: x^2+y^2-6y+5=0

2015. szept. 3. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

x^2+y^2-6y+5=0

azonosságot alkalmazunk (a-b)^2=a^2-2ab+b^2

tehát: (y-3)^2-9+5=0

9-et ki kell vonni mert 3^2=9

aztán (y-3)^2=4

gyök alatt 4=2

és ez a kör sugara

2015. szept. 3. 20:14
 2/7 A kérdező kommentje:
De hova tűnt el a x^2?
2015. szept. 3. 20:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak lemaradt.
2015. szept. 3. 20:23
 4/7 anonim ***** válasza:
az nulla
2015. szept. 3. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Már miért lenne az x 0?
2015. szept. 3. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy nulla, csak le van hagyva. Helyesen:


x^2+(y-3)^2=4.


Összevetve az (x0;y0) centrumú, R sugarú


(x-x0)^2+(y-y0)^2=R^2


jól ismert kör egyenletével, triviálisan adódik hogy:


x0=0; y0=3; R=2.


Tehát 2 egység a sugár.

2015. szept. 3. 22:57
 7/7 A kérdező kommentje:
Végre értem, köszönöm szépen a választ. :)
2015. szept. 4. 15:24