a=gyök128

b=gyök128

c=gyök185


azt kéne bebizonyítani hogy cos(gamma)=0 (vagyis a háromszög c oldallal szembeni szöge 90°


2015. ápr. 23. 21:10
 1/8 A kérdező kommentje:
c^2=a^2+b^2-2ab*cosgamma
2015. ápr. 23. 22:16
 2/8 A kérdező kommentje:
pls help
2015. ápr. 23. 23:47
 3/8 A kérdező kommentje:

128=128+185-307,77*cosß


128=5,23*cosß


24,47=cosß


ennek nincs értelme :(

2015. ápr. 24. 08:45
 4/8 bongolo ***** válasza:

Az a gyanúd tehát, hogy ez derékszögű háromszög?

Pitagorasszá alakul olyankor a koszinusztétel. De mos a²+b² nem egyenlő c²-tel (128+128 ≠ 185), tehát nem igaz az állítás.


A koszinusztételből is az jön ki, hogy γ nem 90°:

c² = a² + b² - 2ab·cos γ

185 = 128 + 128 - 2·√128·√128·cos γ

185 = 128 + 128 - 2·√128·√128·cos γ

cos γ = (256-185)/256

cos γ = 0.277

2015. ápr. 24. 14:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Már az első válaszodban leírtad a helyes képlete, csak be kell helyettesítened.


c² = a² + b² - 2ab*cosγ

ebből

cosγ = (a² + b² - c²)/(2ab)

Behelyettesítve

cosγ = (128 + 128 - 185)/(2*√128*√128)

cosγ = (256 - 185)/256

cosγ =71/256

γ ≈ 73,898...°

tehát közel sem 90°.

2015. ápr. 24. 14:52
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


27.es


de ezzel is ki kéne jönnie nem?

2015. ápr. 24. 19:16
 7/8 bongolo ***** válasza:

AC = √128

AB = √146

BC = √18

(Elszámoltad őket)

Sima Pitagorasz:

BC² + AC² = AB²


De lehet egyszerűbben is: A BC és a CA vektorok:

BC = (3;-3)

CA = (8;8)

Ezek skalárszorzata:

BC·CA = 3·8 + (-3)·8 = 0

A skalárszorzat akkor nulla, ha a vektorok merőlegesek egymásra, tehát a C-nél 90° van.

2015. ápr. 24. 22:46
 8/8 A kérdező kommentje:
lehet én is skalár szorzatra szokok át, vacak ez a koszinusz tétel
2015. ápr. 25. 15:34