Hányszorosa a kocka térfogata a kockába írt gömb térfogatának?


2015. febr. 8. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Pi/6 szorosa.


A gömb térfogata: 4/3*r^3*Pi


A kocka oldalának fele megegyezik a belerajzolt gömb sugarával: a/2 = r


Tehát a gömbtérfogat: 4/3*(a/2)^3*Pi


= 4/3 * a^3/8 * Pi = (Pi/6) * a^3


A kocka térfogata a^3, tehát a gömb az a Pi/6 szorosa.

2015. febr. 8. 17:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Inkább 6/Pi-szerese. Te pont a kérdés ellentétét válaszoltad meg. :D
2015. febr. 8. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
valóban :)
2015. febr. 8. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Legalább te vetted a fáradtságot és indokoltál :D Én jöttem volna és ideböfögtem volna az eredményt :D
2015. febr. 8. 21:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest valaki mégis leszavazott :) ennek lesz az az eredménye, hogy legközelebb szarok rá, és nem veszem a fáradtságot.
2015. febr. 9. 16:36