2015. febr. 8. 17:09
1/5 anonim válasza:
Pi/6 szorosa.
A gömb térfogata: 4/3*r^3*Pi
A kocka oldalának fele megegyezik a belerajzolt gömb sugarával: a/2 = r
Tehát a gömbtérfogat: 4/3*(a/2)^3*Pi
= 4/3 * a^3/8 * Pi = (Pi/6) * a^3
A kocka térfogata a^3, tehát a gömb az a Pi/6 szorosa.
2/5 anonim válasza:
Inkább 6/Pi-szerese. Te pont a kérdés ellentétét válaszoltad meg. :D
4/5 anonim válasza:
Legalább te vetted a fáradtságot és indokoltál :D Én jöttem volna és ideböfögtem volna az eredményt :D
5/5 anonim válasza:
Ahhoz képest valaki mégis leszavazott :) ennek lesz az az eredménye, hogy legközelebb szarok rá, és nem veszem a fáradtságot.