(2y-3) + (3-4y) -(y+1)=

(4x-3x^2 + 5) - (4-2x+2x^2) -(x^2-3x+1)=



2014. okt. 10. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Például én értem. De mi a feladat?
2014. okt. 10. 18:31
 2/10 A kérdező kommentje:
Ezek polifomok
2014. okt. 10. 18:35
 3/10 A kérdező kommentje:
Gimis anyag (9.)
2014. okt. 10. 18:35
 4/10 A kérdező kommentje:
Félre írtam. Polinomok
2014. okt. 10. 18:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen. És, mit csináljak velük? Emeljem őket négyzetre?
2014. okt. 10. 18:36
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi de ha te nem érted ne segíts,mert csak rontasz a helyzeten ;) Köszike
2014. okt. 10. 18:37
 7/10 anonim ***** válasza:

ezeket simán össze lehet adni/ki lehet vonni egymásból...

az első: 2y-3+3-4y-y-1=-3y-1

a második: 4x-3x^2+5-4+2x-2x^2-x^2+3x-1=-6x^2+9x

2014. okt. 10. 18:41
 8/10 anonim ***** válasza:

annyi a lényeg hogy az egyformákat add össze/vond ki pl. 3x^2+2x^2=5x^2, de 4x^2+6x nem vonható össze mert az egyiknél x^2 van a másiknál meg x.

és ha zárójel előtt - van akkor a zárójelben felcserélődik a + és -.

2014. okt. 10. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Látom, nem szedem ki belőled, hogy mi akar lenni a feladat…


Nos, akkor szerintem az a feladat, hogy a felsőnél számold össze az y-okat és a számokat, az alsónál pedig az x^2-eteket, x-eket és számokat.


(2*y - 3) + (3 - 4*y) - (y + 1).

A zárójelek dobozokat jelentenek. Az első dobozban van kettő y-od, és még egy 3-as tartozásod. A második dobozban van 3-ad, és négy y tartozásod, ezenkívül tartozol egy dobozzal, amiben van egy y, meg még 1.

Akkor összesen van kettőből négyből még egy y-od, azaz 2 - 4 - 1 = -3 db y-od és a három tartozásodat ki tudod fizetni a 3-adból, de tartozol még 1-gyel, tehát ezenkívül van még -1-ed.

(2y - 3) + (3-4y) - (y + 1) = -3*y - 1.


A másodikat rád bízom.

2014. okt. 10. 18:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűen végezd el a kijelölt műveleteket. Bontsd fel a zárójeleket, rendezd az egyenlőséget. Az azonosokat vond össze, egyszerűsíts. Te nem ebbe az osztályba jártál eddig?
2014. okt. 10. 19:45