Hol a 10 Forint, tobbi lent?


Tegyuk fel, hogy egy belepo ara 970Ft. Kerek anyutol 500-at es aputol 500-at.Az 1000forint.Kifizetem a belepot, marad 30forintom. anyunak adok vissza 10et, apunak is 10et, marad 10forintom. Igy anyunak csak 490forintal tarozok es apunak is szinten ennyivel. Tehat 490ft+490ft= 980 forint. Maradt egy 10esem. 980+10= azaz 990 forint.

Hol van a 10 forint???

Nem ertem.!



2014. szept. 16. 13:39
 1/5 anonim válasza:
72%
xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
2014. szept. 16. 13:44
 2/5 anonim válasza:
71%

nem 980 meg 10... hanem

970Ft-os jegy meg 10Ft ami nálad van, ez egyenlő a 980Ft-tal amivel a szüleidnek lógsz

2014. szept. 16. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert miota lehet osszeadni a tartozast a vagyonnal? A tartozas elojele negativ, tehat van 980 forint tartozasod (-980, azaz MINUSZ 980), valamint van 10 forint penzbeli vagyonod es egy 970 forintos vagyontargyad, azaz osszesen van 980 (PLUSZ 980) forint vagyonod. A tartozast kivonva a vagyonbol megkapjuk, hogy ott vagy, ahol voltal: 0 forintod van es kesz.

De ha csak a penzbeli dolgokat vesszuk, akkor 10-980 = -970 azaz pont annyi a tartozasod, mint a jegy ara. (Sokkal egyszerubb lenne atlatni, ha 10 helyett 15 forintot adnal vissza a szuleidnek.)

2014. szept. 16. 13:46
 4/5 anonim válasza:
52%

970 FT = Belépő (970 / 2 = 485 FT)

Kapott pénz: 1000 FT (1000 / 2 = 500 FT)


Marad 30 Ft a kifizetés után... Szülőknek pedig 15-15 Ft-al tartozol, nem marad semmi! Ilyen egyszerű. :)

2014. szept. 16. 14:06
 5/5 anonim válasza:
100%

A 2. jól mondja.

Kifizetted a jegyet. Tehát a kezedben ott van egy jegy + 30 FT. (Ez értékben 970 Ft + 30 ft).

Ebből 10-10 ft-ot odaadsz a szülőknek.

Neked marad értékben: 1 jegy=970 ft + 10 ft.


Tehát a kérdésedre a válasz:

Hol van a 10 forint? A kezedben.

2014. szept. 16. 14:19