Valaki letudná vezetni részletesen a következő exponenciális egyenletet? (1/64) ^√×+2 = 0.5


2014. júl. 3. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

2^-6(gyök(x+2))=2^-1

most már a hatványalap azonos

-6(gyök(x+2))=-1

ezt kell megoldani

persze kikötés x+2>0

2014. júl. 3. 10:56
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) és tovább?
2014. júl. 3. 12:31
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. júl. 3. 13:22
 4/6 anonim válasza:
72%

A legelején kikötendő, hogy a √ alatti mennyiség pozitív legyen, vagyis 0≤x+2⇔−2≤x.

Jelölje sqrt a másodrendűgyök-függvényt.

Ekkor az egyenlet: (1/64)^sqrt(x+2)=1/2 ⇔ 2^[−6sqrt(x+2)]=2^(−1) ⇔ −6sqrt(x+2)=−1 ⇔ sqrt(x+2)=1/6⇔x+2=1/36 ⇔ x=−71/36>−2 (tehát teljesül a kikötmény).

2014. júl. 6. 11:47
 5/6 anonim válasza:
Ja, most láttam a linket. No mindegy.
2014. júl. 6. 11:49
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ, mostmár világos! :)
2014. júl. 7. 05:51