Segitenétek ezekben a matek feladatokban?


Ebben a három feladatban kéne szépen levezetve, ha csak az eggyiket is tudod léccives segíts!


1)a kutyamenhelyen lévő kutyák 20%-ának találtak gazdit hétfőn.kedden a maradék 25%-ának,szerdán a maradék harmadának,csütörtökön pedig a maradék 1kettedének.pénteken már csupán 8 kutya volt a menhelyen.Melyik napon itték el a legtöbbet?


2) A papírgyüjtésen András,béla,csilla és dóri összesen 216kg papirt adtak le.Ha dóri által leadott papirt tömegét 5kg-mal csökkentenénk,csilláét 5kg-mmal növelnénk,béláét 5-tel elosztanánk,andrásét 5-tel megszoroznánk akkor mindeggyik gyerek ugyanannyi papírt adott volna le ki hány kilogramm papirt adott le?


3) a 7.a és 7.b osztályok létszáma egyenlő.A7.a osztályban 22,a 7b.-ben pedig 10 fiú jár.a 7.b osztályba járó lányok száma háromszor annyi mint a 7.a osztályba járó lányoké.Mennyi a 7.a és a 7.b osztályok létszáma?


2009. dec. 13. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
3) 22+X=10+3X ha ezt levezeted, akkor kijön, hogy X=6, tehát az A osztályba 6 lány jár, míg a B-be 18, és így kijön, hogy az osztályok létszáma fejenként 28.
2009. dec. 13. 19:33
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm:D
2009. dec. 13. 19:46
 3/6 anonim ***** válasza:

2.) András 6

Béla 150

Csilla 25

Dóri 35

A+B+C+D = 216

D-5 = C+5 = B/5 = A*5

B = (D-5)*5

C = D-10

A = (D-5)/5

Ezeket behelyettesítve az elsőbe kijön, hogy D = 35

2009. dec. 13. 20:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:D
2009. dec. 13. 21:11
 5/6 anonim ***** válasza:

1)

pénteken 8 kutya maradt


csütörtök: 16 kutya volt, 8at vittek el

szerda: 24 kutya volt, 8at vittek el

kedd: 32 kutya volt, 8at vittek el

hétfő: 40 kutya volt, 8at vittek el

válasz: minden nap 8at vittek el. csókoltatom a matektanárodat:D

(ellenőrizve)

2009. dec. 14. 00:00
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm:D

jójó átadom XD

2009. dec. 14. 07:05