Help! Zöld kéz a segítőnek! Matek 8. osztály. Mi a megoldása?


1. = Mekkorák a háromszög szögei ha arányuk: 2:3:5?

2. = Egy egyenlő szárú háromszög egyik szöge kisebb 24fokkal mint a másik. Mekkorák a háromszög szögei.. Ha tudod akkor légyszi írj magyarázatot is szeretném megérteni a feladatot mert itt nem szoktam kérdést feltenni és inkább gondolkodok rajt de most nincs ötletem... Előre is köszi a hasznos válaszokat.! :)



2013. nov. 25. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1/ 2x+3x+5x=10x

10x=180->x=18

36,54,90

2013. nov. 25. 19:34
 2/5 anonim ***** válasza:

2/ 2x+y=180

y=x-24

2x+x-24=180

->68,68,44

vagy

y=x+24

2x+x+24=180

->52,52,76

2013. nov. 25. 19:40
 3/5 Riszajklingmatador válasza:

1=2:3:5 akkor 36,54 és 90 fokosak

azért igy van mert a haromszog belso szogeinek osszege 180 es ha nezed akkor ugy van hogy van 5 es az annyi mint ha osszeadod a 2-ot meg a 3-at es ezert az ot az osszes belso szog Fele.... am maradke 90et pedig elsoztod 5el es megszorzod elobb 2 vel majd haromaal es megkapod azt a mit mar leirtam valszokat :D

a 2.hoz az a kerdesem hogy nincs veletlenul megadva egy szog??? :D

2013. nov. 25. 19:43
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Természetes ment a zöld. És hármas nem nincs megadva szög...az túl egyszerű lenne. :D
2013. nov. 25. 19:51
 5/5 anonim ***** válasza:

Legyen

x - az alapon fekvő szögek

y - a szárszög nagysága


Ekkor egy egyenlet a szögek összegére

2x + y = 180


A feladat kikötése szerint két lehetőség van:

x - y = 24

vagy

y - x = 24


Vagyis van két egyenletrendszer

2x + y = 180

x - y = 24

ill.

2x + y = 180

y - x = 24


Ezeket nem lehet gond megoldani.

Vigyázat, az egyik megoldás hamis. :-)

2013. nov. 25. 23:01