Egy méhecske teher nélkül 8 KM/H -val, mézzel és virágporral megrakodva 6,5 KM/H sebességel repül. Milyen messziről hozhat mézet 10 perc alatt, ha a "rakodási időtől" eltekintünk?


2013. szept. 24. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:

t(összes)=10 min=1/6 h


Oda t ideig halad:

v1=8 km/h

s=8*t


Vissza 1/6 - t ideig:

v2=6,5 km/h

s=6,5(1/6 - t)


Ugyanakkora s utat tesz meg oda, mint vissza: 8*t=6,5(1/6 - t)

8t=1,083-6,5t

14,5t=1,083

t=0,0747 h


s=8*0,0747=0,60 km


-KA-

2013. szept. 24. 22:42
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia,Létszi írd le rendesen mert hót buta vagyok :DD
2013. szept. 26. 13:13
 3/8 anonim ***** válasza:

Szívesen! Ugye?


Én rendesen leírtam, konkrétan mit nem értesz?


-KA-

2013. szept. 26. 14:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen,köszönöm ...Nem volt célom neveletlen lenni,de siettem, hát kicsit részletesebb leírásra gondoltam...mit hogy csináltál pl.
2013. szept. 26. 18:58
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez már elég részletes?


[link]


-KA-

2013. szept. 26. 21:19
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm ez egy korrekt átlátható leírás számomra ...
2013. szept. 26. 21:41
 7/8 anonim válasza:
Kérlek 5-ös eltudnád küldeni ezt a linket újra? mert nem tudom megnyitni
2021. okt. 6. 16:06
 8/8 anonim válasza:
Már megoldottam,gondoltam szólok hogy feleslegesen ne küldd el.
2021. okt. 6. 16:28