Pl: 3,142 (egyes és a 2-es felett van csak pont), 3,142 (csak a kettes ismétlődik), illetve: 3,142 (négyes és a kettes felett van pont)
Arra gondolok mikor szorozni kell 10-el 100-al ezerrel stb..és akkor egy egyenlet jön ki és csak le kell vezetni.
2009. okt. 17. 13:53
1/1 anonim válasza:
Egy példát csinálok, legyen a szám x=2.843'
x=2.843'
100x=284.3'
1000x=2843.3'
1000x-100x=2843'3-284.3'
900x=2559
x=2559/900, vagy egyszerűsítve x=853/300
Ezzel a módszerrel minden ilyen feladatot meg lehet oldani.