Hogyan kell ezeket a számokat két egész szám hányadosaként felírni?


Pl: 3,142 (egyes és a 2-es felett van csak pont), 3,142 (csak a kettes ismétlődik), illetve: 3,142 (négyes és a kettes felett van pont)

Arra gondolok mikor szorozni kell 10-el 100-al ezerrel stb..és akkor egy egyenlet jön ki és csak le kell vezetni.


2009. okt. 17. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Egy példát csinálok, legyen a szám x=2.843'


x=2.843'

100x=284.3'

1000x=2843.3'

1000x-100x=2843'3-284.3'

900x=2559

x=2559/900, vagy egyszerűsítve x=853/300

Ezzel a módszerrel minden ilyen feladatot meg lehet oldani.

2009. okt. 17. 18:20