Fizika házi:súrlódás, közegellenállás témában, hogy kell megcsinálni? (feladat lent)

Egy 6tonna tömegű teherautó 72km/h sebességgel halad.Hirtelen erősenfékez,és ezért megcsúsznak a megállított kerekei,Mekkora a fékútja,ha a csúszási súrlódási együttható 0,4?Az autó blokkolás nélküli fékútja 40m.Mennyi a tapadási súrlódási együttható?

2013. febr. 18. 18:19
 1/9 bongolo ***** válasza:
36%

Át kell váltani mindent "normális" mértékegységekbe:


v = 72 km/h = 20 m/s

m = 6 t = 6000 kg


A kezdeti mozgási energiát a súrlódási erő munkája emészti fel, miközben s úton hat:


1/2·m·v² = F·s

Az F súrlódás a nyomóerőnek és a súródási együtthatónak a szorzata:

F = m·g·µ


Vagyis:

1/2·m·v² = m·g·µ·s


Ezzel a képlettel kell számolni mindkét esetben. Amikor µ=0,4 csúszási súrlódási együttható van megadva, akkor csak az s csúszó fékút az ismeretlen, az jön ki. Amikor meg az s blokkoláß nélküli fékút van megadva, akkor a µ tapadási súrlódási együttható fog kijönni.

2013. febr. 18. 18:46
 2/9 anonim válasza:
Hogy hívnak?
2013. febr. 19. 18:53
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,most már értem :)
2013. febr. 19. 19:05
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es: minek neked h h hívnak??
2013. febr. 19. 19:10
 5/9 anonim válasza:
44%
Mert a fizika-kémia tanárod vagyok.
2013. febr. 26. 21:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Hopp xd
2013. febr. 27. 17:43
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát sztem az nagyon nem lehet...
2013. febr. 28. 16:59
 8/9 anonim válasza:
Hétfőn találkozunk fizika órán :D
2013. márc. 13. 22:18
 9/9 A kérdező kommentje:
Nincs hétfőn fizikám :DD
2013. márc. 14. 20:55