Hogyan lehetséges ez? Matek

Tehát van 3 fiú, aki labdát akar venni. El is mennek a boltba, meg is veszik a labdát 30 pénzért, és elmennek. Az eladó csak később , jött rá, hogy a labda csak 25 pénzbe kerül. Ezért elküldi a segédét a fiúkért, hogy adja vissza nekik az 5 pénzt. De ő 2 pénzt elrak a saját zsebébe, és csak 3 pénzt ad a fiúknak. Tehát azért, mert mindegyikük kapott 1 pénzt vissza, mindenki 9 pénzt fizetett a labdáért, és a segédnek meg maradt 2 pénze. Tehát 3*9+2=29, a kérdés, hogy hová tűnt az 1 pénz??
2012. nov. 11. 10:28
 1/3 anonim ***** válasza:

9*3=27 pénzt "fizettek" öszzesen, 25-t a labdáért, 2-t meg besunnyogott a segéd. 3-t pedig viszzakaptak. tehát 27+3=30

sztem így van :D

2012. nov. 11. 11:06
 2/3 anonim ***** válasza:

Olyanokat adsz össze, amiket nem lehet!

A fiúk "hiányát" a segéd "többletével" nem lehet összeadni.


Vagy úgy kell számolni, hogy hol vannak a tranzakcióban levő pénzérmék:

3 a fiúknál, 2 a segédnél, 25 az eladónál: ez összesen 30.


Vagy úgy számolsz, hogy a fiúk "hiánya" kinél lett többlet:

a fiúk hiánya: 27

a segéd többlete: 2

Az eladó "többlete": 25


Ebből pedig: 27= 25+2 igaz.


Vagyis összeadhatatlanokat adtunk össze a feladatban :))

2012. nov. 11. 11:36
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2012. nov. 11. 13:21