Megoldanátok a matematika feladatomat?


220gramm 12%-os cukoroldathoz 80g vizet öntünk.Hány százalékos oldatot kapunk?

Légy szíves oldjátok meg nekem és ha lehet magyarázzátok is el.

Előre is köszönöm



2012. okt. 31. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:

220nak a 12%-a 26,4

ugyan ez a cukor 300 grammban 8,8% tömegszázalék lesz (mert ugye 300 1%-a 3 és 26,4/3=8,8)

2012. okt. 31. 09:00
 2/7 Silber ***** válasza:

Ez kémiai (oldatkészítési) feladat.

Van egy képlet, amit tanított a tanár:

%(m/m)=m(oldott anyag)/m(oldat)*100

ahol:

%(m/m) - az oldat tömegszázaléka

m(oldott anyag) - az oldatban található oldott anyag tömege

m(oldat) - az oldat tömege


Az oldat miből áll? Van benne oldószer (víz), és oldott anyag (cukor). Tehát:

m(oldat)=m(oldott anyag)+m(oldószer)


Helyettesítsünk vissza az eredeti képletbe:

%(m/m)=m(oldott anyag)/(m(oldott anyag)+m(oldószer))*100


Tudjuk %(m/m), m(oldat) és m(hozzáadott víz) értékét.

Először kiszámoljuk, mennyi cukor és víz volt az eredeti oldatunkban, amikor még nem adtunk hozzá további vizet:

12=x/(220)*100, ahol x a cukor tömege.

x=26,4 g

Ha megvan az oldott anyag tömege, tudjuk az oldószerét is.

220=y+26,4

y=193,6 g víz volt az oldatban eredetileg. Tudjuk, hogy hozzáadunk 80 g vizet, tehát az oldószer mennyisége nőni fog. Visszahelyettesítünk a képletbe:

z=m(oldott anyag)/(m(oldat)+m(hozzáadott víz))*100

ahol:

z a víz hozzáadása utáni tömegszázalék.

Behelyettesítünk:

z=26,4/(220+80)*100=8,8%


Tehát az oldat 8,8%-os lett a plusz oldószer hozzáadása után.

2012. okt. 31. 09:02
 3/7 anonim válasza:
Ha 12%-os, akkor 100 g oldatban 12g cukor van. Megszorzod mindkettőt 2,2-del, akkor kijön, hogy a 220g oldatban 26,4g cukor van. Ha hozzáöntöd a vizet, akkor az oldat 300g lesz, de benne a cukor továbbra is 26,4g. Mindkettőt elosztod 3-mal, akkor megkapod, hogy jelenleg 100g oldatban 8,8g cukor van. Tehát az oldat 8,8%-os.
2012. okt. 31. 09:02
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. okt. 31. 11:22
 5/7 anonim ***** válasza:
silber látod ezért rühellem én a matekot, felírsz egy két soros problémára egy fél oldalas egyenletrendszert amit számtalan ponton lehet elrontani...
2012. okt. 31. 17:40
 6/7 Silber ***** válasza:

Tisztelt 58%!


Ha becsületesen végignézed az írományom, akkor láthatod hogy a hozzászólás 90%-a magyarázat, amelyet a többi válaszadó nem körített hozzá. Csak ezért tűnik soknak, de akkor számodra kiemelem a lényeget:

12=x/(220)*100

z=26,4/(220+80)*100=8,8%

2012. okt. 31. 17:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azért rühelli a matematikát, mert nem érti. Az egy elég kellemetlen dolog tud lenni.
2012. nov. 1. 15:34