A síklapra egymással párhuzamosan egyenes vonalakat húzunk. A szomszédos vonalak közti távolság váltakozva 1.8 cm és 14 cm. Egy pénzérmét ejtünk a síklapra. Az érme bárhová eshet?

Ha az érme átmérője 2.3 cm, mennyi a valószínűsége annak, hogy egyetlen vonalat sem fed le?
2012. okt. 25. 19:04
 1/4 bongolo ***** válasza:

Próbálok egy ábrát rajzolni:


ooo|ooo     14 cm    ooo|1,8|ooo     14 cm    ooo|ooo stb.


Az ooo területek szélessége 2,3/2 cm. Ha az ooo területre valahová esik az érme középpontja, beleértve középen az 1,8 cm-es szakaszt is (oda nem írtam ooo-t), akkor metszi valamelyik vonalat.

Az ábrán bal és jobb szélen lévő magányos | vonal távolsága 14+1,8+14 = 29,8 cm. Ez a periódusa a vonalaknak. Ebből 2,3/2 + 2,3+1,8 + 2,3/2 cm a metsző hely, összesen 6,4 cm


Vagyis annak a valószínűsége, hogy metszi: 64/298

Annak, hogy nem metszi: 1 − 64/298

2012. okt. 25. 23:56
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2012. okt. 26. 13:16
 3/4 bongolo ***** válasza:

Bocs, nem jól rajzoltam az ábrát. Ez a jó:


ooo|1,8|ooo 14 cm ooo|1,8|ooo 14 cm ooo|1,8|ooo stb.


A periódus mondjuk a keskeny szakaszok bal oldali vonalai között van. Egy periódus szélessége tehát 1,8+14 cm. A metsző helyek szélessége 1,8 + 2,3/2 + 2,3/2 cm = 1,8 + 2,3 cm.


Annak a valószínűsége, hogy metszi: (1,8+2,3)/(1,8+14)

Annak, hogy nem metszi, az 1 mínusz előző.


Miért nem szóltál, hogy nem volt jó az előző válasz?

2012. nov. 2. 22:58
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel én nem vagyok olyan jó matematikából,mint te,azt gondoltam helyesen oldottad meg.De köszönöm a javítást!
2012. nov. 3. 11:13