Kitúdja valaki számolni ezt az egyetemi matekpéldát? Kőszönöm

[link]
2012. okt. 19. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
En nem tudok matekbol segiteni, csak a szakmunkast jartam ki, de magyarbol szivesen. A 'kitudja' rovid 'u'-val van es a 'koszonom' szavunkban nincs hosszu 'o'. Elnezest az ekezetek hianya miatt!
2012. okt. 19. 13:02
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne menjünk bele ennyire a magyarba, mert ennyi erővel azt is mondhatom, hogy nincsen 'kitudja' szó, mert nem egybe írjuk.


a) Összes lehetőség ugye (52 alatt az 5), a kedvező eset, hogy pontosan 1 ász van, az pedig:

alfa = (4 alatt az 1)*(48 alatt a 4)


b) Béta = (13 alatt az 5)*(39 alatt a 0)


A c) feladatot nem tudom.

2012. okt. 19. 13:26
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :D tisztában vagyok vele, hogyan kell írni, csak azért írtam így, mert ha a kérdésbe beleírom helyesen, hogy "köszönöm" vagy azt, hogy "tudja" akkor nemengedi kiírni a kérdést, mert kiírja, hogy "kérdésben ne köszönd meg előre a választ és került a tudja/tudni szavakat" ezért írtam direkt így, mert így engedte :) egyébként köszönöm a választ :) az első jó lett, de a második nemjó, nem fogadja el az eredményt.
2012. okt. 19. 16:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Mégegyszer átgondoltam, próbáld meg akkor azt, hogy béta=(52 alatt a 13)
2012. okt. 19. 19:58
 5/8 bongolo ***** válasza:

b) 5 azonos színű lap:

Egyrészt a lapok színe 4-féle lehet. Az 5 lapot pedig egy szín esetén (13 alatt 5) féleképpen lehet kiválasztani. Tehát β = 4·(13 alatt 5) = 4·C(13,5)


c) 5 azonos színű, sorban:

A szín itt is 4-féle lehet. Aztán a lapoknál a legkisebb értékű 9-féle lehet (2,3,4,5,6,7,8,9,10), akkor lehet a többi lap őnála nagyobb (a legnagyobb sor: 10,J,Q,K,A, 10-zel kezdődik). A többi már egyértelmű, hogy mi kell legyen, tehát azok nem adnak további lehetőséget.

Vagyis γ = 4·9

2012. okt. 20. 01:08
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) bongolo a b válasz jó lett de a c-t nem fogadta el :)
2012. okt. 20. 19:32
 7/8 bongolo ***** válasza:

c)

Látszik, hogy nem tudok pókerezni :) De most utánaolvastam.


Az ász állhat itt is: 10,J,Q,K,A, meg itt is: A,2,3,4,5. Ezért egy színből nem 9, hanem 10-féle straight flush lehet, összesen tehát 4·10.

2012. okt. 21. 00:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen :) így már jó :) nagyon köszi :)
2012. okt. 21. 11:31