Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit tegyek? Nem tudok fogalmaz...

Mit tegyek? Nem tudok fogalmazást írni SOS!

Figyelt kérdés
Holnapra kell nyelvtanból érveléses fogalmazást írni (a könyvben az van hogy érvelést, a tanár azt mondta hogy fogalmazást írjunk, szóval nem tudom most mi van) Ez van a feladatban: "Készüljetek fel egy vitára érvekkel arról, hogy kiszorítja e a számítógép és az internet a hagyományos könyveket! Fogalmazzátok meg az érveket különböző típusú összetett mondatokban! Szóval erről kellene írni fogalmazást 10-12 mondatban. Sosem tudtam fogalmazni, és semmi ötletem sincs. Nem azt mondom, hogy ti írjátok meg, de ötleteket ha mondanátok miről írjak azt meg köszönném.
2012. szept. 9. 16:20
 1/8 anonim válasza:

Pedig gyakorold, mert érettségin több oldalas érvelést kell írnod. És az érvelés a könnyebb feladat...


Ugyanerről a témáról kellett írnom 1-2 éve, én írtam benne az elektronikusan olvasható könyvekről, hogy ezeknek mik az előnyei, hátrányai, e-könyvek hatásai a könyvtárakra, belevettem még azt, hogyha nem lesznek papírbeli könyvek, akkor az idősek hogyan fognak olvasni, ha esetleg ne tudnak számítógépet használni.


Szóval ilyenekről tökéletes, ha írsz, de legközelebb próbáld meg azt, hogy elkezded, és csak írj valamit, ne csak ülj felette. Közben annyi ötlet fog az eszedbe jutni, hogy csak na.. ;)

2012. szept. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De nem tudok semmit.
2012. szept. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint én nem tudok semmit. Bocs, a másikban voltam belépve...
2012. szept. 9. 16:42
 4/8 anonim válasza:
100%

Jó, akkor szenvedj csak, én próbáltam segíteni. Majd érettségin meg leszel lőve.


Könnyebb azt mondani, hogy "nem tudom", mint leülni és nekilátni megírni.

2012. szept. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van
2012. szept. 9. 16:47
 6/8 A kérdező kommentje:
Holnapra kell
2012. szept. 12. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Csak vannak gondolataid arról, hogy mik az előnyei és a hátrányai a számítógépnek és az internetnek, alternatív megoldásnak ott van az, amit az első válaszoló írt, tulajdonképpen, csak a kis véleményedet kell megfogalmazni, amit mi nem tudunk megtenni helyetted!
2012. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy ez a kérdés már nem aktuális, de az ilyen esetben azt szokás csinálni, hogy leírod mindazt, ami a témával kapcsolatban eszedbe jut. Lehet ez akár összefüggéstelenül, töredékesen, a lényeg az, hogy “papíron” legyen. Amikor megvan, akkor megpróbálod szépen kiegészítgetni, csiszolgatni. Ha nem megy tovább, abbahagyod és később visszatérsz hozzá. Ilyen módon előbb-utóbb összejön a mondanivaló. Mikor készen vagy, felteszed ide és megkéred a hozzászólókat, hogy egészítsék ki, ha tudják, ill. javítsák ki, ha valahol tévedtél volna.


Egy hasonló eset:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..

2012. szept. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!