Tizedestörtet hogyan lehet átírni törté? pl: 1,15-ot; -0,16;


2012. szept. 6. 20:59
 1/2 anonim válasza:

Helyiértékenkénti összegként írjuk fel a számot, közös nevezőre hozunk, összeadunk, egyszerűsítünk:

1,15=1+1/10+5/100=100/100+15/100=115/100=23/20

-0,16=-(0+16/100)=-4/25

2012. szept. 6. 21:28
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy úgy is csinálhatod, ha véges tizedestörtről van szó, hogy 10-zel, 100-zal, 1000-rel, stb. szorzod, attól függően, hogy hány jegyű a tizedestört. Persze a kapott értéket el is kell osztani azzal, amivel szoroztál:


1,15-öt szorozzuk meg 100-zal, így 115-öt kapunk, majd osszuk el 100-zal, így 115/100-ot kapunk. Számológéppel visszaellenőrzöd, ugyanaz lesz a kettő értéke. Innentől már csak ezt a törtet kell egyszerűsíteni.

2012. szept. 8. 07:50