Mátrix osztása mátrixxal, hogyan van?


Matlaban vannak ezek a feladatok,es egy konyvben voltak ezek a peldak,de nem tudom hogyan jottek ki:



Adott ez a két matrix:


A=[1 1;3 4];

B=[5 -2;7 2];

_____________________________________


>> H=A^2

H =

4 5

15 19


elemenként pontot tesszunk az A utan,

>> I=A.^2

I =

1 1

9 16

::::::::::::::::::::::



>> E=A/B

E =

-0.2083 0.2917

-0.9167 1.0833


mivel nincs az A után pont így nem elemenkénti az osztás,ilyenkor A/B(B ilyenkor inverz),mindig amerre döl a osztás jel az lessz az inverz része az osztásban


>> F=A./B

F =

0.2000 -0.5000

0.4286 2.0000

:::::::::::::::::::::::

Baloldali osztás és elemenkénti hatványozás

>>K=A\B

K =

13.0000 -10.0000

-8.0000 8.0000

>>L=A.^B

L =

1 1

2187 16

>>M=2.^A

M =

2 2

8 16



A kérdés,amit nem értek,hogy jott ki:


>> H=A^2

H =

4 5

15 19

____________________

>> E=A/B

E =

-0.2083 0.2917

-0.9167 1.0833

_______________________

>> F=A./B

F =

0.2000 -0.5000

0.4286 2.0000


Ugy van mint a skalar szorzatnal,hogy sort az oszloppal szorznak? az osztas hogy van


2012. jún. 9. 13:44
 1/5 A kérdező kommentje:
2012. jún. 9. 13:52
 2/5 anonim ***** válasza:

Matrix osztasa matrixxal: az egyik matrixot szorzod a masik inverzevel.


Mivel a matrizok szorzasa nem kommutativ, ketfele osztast lehet meghatarozni: baloldali osztas (A\B) es jobboldali osztas (A/B).


A\B = Ai·B

A/B = A·Bi


Ahol Ai az A matrix inverze, Bi a B matrix inverze.

2012. jún. 9. 15:10
 3/5 A kérdező kommentje:

gen ez lessz,koszi



viszont ez hogy johetett ki.


ebbol: A=[1 1;3 4];



>> H=A^2

H =

4 5

15 19

2012. jún. 9. 15:41
 4/5 anonim ***** válasza:

H hagyományos mátrix szorzással jön ki:

[link]


Vagyis bal felső elem, 1. oszlopot szorzod az első sorral.

Jobb felső elem: 1, oszlopod szorzod az első sorral. stb.


Ugyanúgy jön, ki mint a C.

A wiki cikket nézd meg, mutat rá példát is.

2012. jún. 9. 15:49
 5/5 A kérdező kommentje:

acch tényleg :D


Köszi szépen

2012. jún. 9. 15:57