Magyarországon egy átlagos család egy főre eső napi vízfogyasztása 152 liter. Ez a fogyasztás több részből tevődik össze: főzés,mosogatás,WC-használat, mosakodás,mosás, egyebek. A felsoroltak vízfogyasztási aránya rendre 4%,4%,25%,26%,30%,11%. A vízdíj 140 FT/m^3.

a, Ha minden egyes mosásnál egy takarékosabb mosógéppel 25%-kal kevesebbet használunk, akkor- a lakosság 10 millióra kerekítve- hány köbméter vizet takaríthatunk meg (365 nap) alatt.

b, Ez hány százaléka az összes vízfogyasztásnak?

c, Mennyi naponta a lakossági megtakarítás értéke összesen? Az eredményt adja meg normálalakban is!


2012. ápr. 6. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:

A feladat szövege alapján a mosásra megy el a vízfogyasztás 30%-a. Ha ennek 25%-át megtakarítjuk, a megtakarítás a teljes 152 l fogyasztás 0,3*0,25-szorosa=7,5%-a.

Hiányzik a szövegből, hogy hány fős egy átlagos család.

2012. ápr. 6. 09:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt sajnos nem írta..
2012. ápr. 6. 09:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is kell a család létszáma, mivel egy főre 152liter/nap

30%a mosás ami 45,6 liter

ha 25%al kevesebbet használunk akkor 34,2liter, vagyis 11,4 liter spóroltunk


1liter =1dm^3=0,001m^3

0,0456*140*365*10000000=23301600000 FT

0,0342*140*365*10000000=17476200000 FT (ez a takarékos géppel)

A spórolás a kettő különbsége


b) itt a takarékost kell elosztani az egésszel:

17476200000/23301600000


c)

0,0456*140*10000000=63840000 FT

0,0342*140*10000000=47880000 FT (ez a takarékos géppel)

a kettő különbsége

2012. ápr. 6. 10:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze ez akkor jó megoldás, ha minden családot átlagnak veszünk, de ha csak ennyi a feladat akkor így kell
2012. ápr. 6. 10:03
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. ápr. 9. 11:59