Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Röviden mi az injektív,...

Röviden mi az injektív, szürjektív, bijektív?

Figyelt kérdés

olvastam,keresgéltem de mindenhol olyan megfogalmazások vannak hogy nem értem...


injektív - ha van ket halmaz akkor az elso halmaz minden eleme hozzárendelhető a masodik halmaz elemeivel -a masodik halmaz lehet tobb elemu ezert azokhoz nem lessz hozzarendelve semmi-


szurjektiv - abban kulombozik hogy egy elemhez tobb is hozzarendelheto


bijektiv - ez egyben az elozo ketto,.,de azt nem tudom elkepzelni h milyen


2012. márc. 11. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugye az injektív leképezés ( [link] esetében egy elemhez pontosan 1 elem fog tartozni a másik halmazból

Formálisan:

f(a) = f(b) esetén a = b


Szürjekció ( [link] esetében mondjuk egy A halmazból B-be képezés esetén MINDEN B elemre lesz egy A beli elem.

Formálisan:

Minden b-re lesz egy f(a) = b.

(Ugye itt lehet akár az is, hogy több a-hoz is ugyan az a b tartozik.)


A bijekció ( [link] ennek a 2 tulajdonságnak a teljesülése, azaz B MINDEN eleméhez PONTOSAN 1 A beli elem fel meg.


(A formalizálások nem teljesek, csak a lényeget vettem ki, a Wikis cikkeket olvasd el, ott vannak a pontos képletek.)

2012. márc. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
koszi szepen igy mar ertheto
2012. márc. 11. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Így 8 évvel később tök jó hogy itt a poszt, csakhogy mindegyik wiki oldal azt írja "A Wikipédiában még nincs pontosan ilyen című szócikk." ... Oly csodálatos, hogy ha valami infóra van szüksége az embernek, azt megtalálja, nemde?
2020. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert a linkek végén ott maradt egy záró zárójel. Ha kitörlöd, be fogja hozni.
szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!