Adottak a 4,5,7,11,12cm hosszúságú szakaszok.Mekkora a valószínűsége annak hogy 3 véletlenszerű szakaszból háromszög szerkeszthető.2012. febr. 3. 11:03
1/4 Kinga néni válasza:
3 kombináció jön szóba a 3szög-egyenlőtlenség miatt:
4,5,7
5,7,11
7,11,12
az összes eset pedig:
5*4*3/3*2*1=10
vagyis a valség: 3/10.
2/4 A kérdező kommentje:
12,11,5 kombináció miért nem jó?
2012. febr. 3. 13:33
3/4 Kinga néni válasza:
azétr hagytam ki, h lássam, h figyelsz :)
mert átsiklott felette a szemem. bocs
4/4 anonim válasza:
Akkor vegyük sorjába, hogy mely esetekben szerkeszthető háromszög:
4, 5, 7
4, 11, 12
5, 7, 11
5, 11, 12
7, 11, 12
Az összes lehetséges kombináció:
C = 5!/[(5-3)!*3!] = 5*4*3*2*1/2*1*3*2*1 = 10
A valószínűsége annak, hogy összeállítható a háromszög: P = 5/10 = 0,5