Valaki ki tudja ezt számolni?

Adottak a 4,5,7,11,12cm hosszúságú szakaszok.Mekkora a valószínűsége annak hogy 3 véletlenszerű szakaszból háromszög szerkeszthető.
2012. febr. 3. 11:03
 1/4 Kinga néni ***** válasza:

3 kombináció jön szóba a 3szög-egyenlőtlenség miatt:

4,5,7

5,7,11

7,11,12


az összes eset pedig:

5*4*3/3*2*1=10


vagyis a valség: 3/10.

2012. febr. 3. 13:04
 2/4 A kérdező kommentje:
12,11,5 kombináció miért nem jó?
2012. febr. 3. 13:33
 3/4 Kinga néni ***** válasza:

azétr hagytam ki, h lássam, h figyelsz :)


mert átsiklott felette a szemem. bocs

2012. febr. 3. 13:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor vegyük sorjába, hogy mely esetekben szerkeszthető háromszög:


4, 5, 7

4, 11, 12

5, 7, 11

5, 11, 12

7, 11, 12


Az összes lehetséges kombináció:


C = 5!/[(5-3)!*3!] = 5*4*3*2*1/2*1*3*2*1 = 10


A valószínűsége annak, hogy összeállítható a háromszög: P = 5/10 = 0,5

2012. febr. 3. 14:36