gyűrű! sugara: 16,1mm. mekkora a kerülete?2012. febr. 1. 19:48
1/13 anonim válasza:
2r*pi a terület meg r négyzet szer pi
3/13 anonim válasza:
sugár a négyzeten szer pí
r^2*PÍ
4/13 anonim válasza:
a sugár a négyzeten az a terület -.-
5/13 A kérdező kommentje:
hát ezt nem vágom.. akkor a gyűrű kerülete mekkora ha 16mm a sugara?
2012. febr. 1. 20:36
6/13 anonim válasza:
16 mm a SUGARA? Te jó ég, mekkora ujjra lesz? Nem inkább az ÁTMÉRŐJE 16mm?
7/13 anonim válasza:
Szóval a kerület az 2r*pí. A sugár szerintem se lehet 16,1mm. Tehát 2r=d. d*pí= 16,1*3,14 = 50,57mm lesz a kerülete.
8/13 anonim válasza:
jhaj ez az utolsó X) ha r=16mm
és Kk=2*r*pi (azaz átmérő szer pi, az átmérő meg két sgár ugye)
akkor
Kk=2*16,1mm*3,14= 101,108
persze ez csak kerekitet változat, mivel a pí ugye egy végtelen szám. (számológépen található pí jelzést nyomd le a szorzás után és akkor kapsz egy pontosabb értéket)
9/13 anonim válasza:
szerintem a kérdező ugy értette a gyűrűt, hogy egy körgyűrű... vagy tévedek, és valóben egy gyűrű és centivel akarja körbe tekerni az ujját, hogy megnéze hogy jó e a méret :D
10/13 anonim válasza:
1. Nem csak ujjra való gyűrű létezik ám...Nem kell itt leragadni, ez csak egy kitalált szám.
2. A 2*r*pi-n te mit nem értesz ? Ha tudod, hogy r=16,1mm, pi=3,14. Három számot illene tudni összeszorozni. ;)