A körnek ha tudom a sugarát, hogy számolom ki a kerületét?

gyűrű! sugara: 16,1mm. mekkora a kerülete?
2012. febr. 1. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2r*pi a terület meg r négyzet szer pi
2012. febr. 1. 20:09
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
2x16,1mmx3,14
2012. febr. 1. 20:09
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

sugár a négyzeten szer pí


r^2*PÍ

2012. febr. 1. 20:10
 4/13 anonim ***** válasza:
54%
a sugár a négyzeten az a terület -.-
2012. febr. 1. 20:11
 5/13 A kérdező kommentje:
hát ezt nem vágom.. akkor a gyűrű kerülete mekkora ha 16mm a sugara?
2012. febr. 1. 20:36
 6/13 anonim válasza:
16 mm a SUGARA? Te jó ég, mekkora ujjra lesz? Nem inkább az ÁTMÉRŐJE 16mm?
2012. febr. 1. 21:24
 7/13 anonim ***** válasza:
Szóval a kerület az 2r*pí. A sugár szerintem se lehet 16,1mm. Tehát 2r=d. d*pí= 16,1*3,14 = 50,57mm lesz a kerülete.
2012. febr. 1. 21:42
 8/13 anonim ***** válasza:

jhaj ez az utolsó X) ha r=16mm

és Kk=2*r*pi (azaz átmérő szer pi, az átmérő meg két sgár ugye)

akkor

Kk=2*16,1mm*3,14= 101,108


persze ez csak kerekitet változat, mivel a pí ugye egy végtelen szám. (számológépen található pí jelzést nyomd le a szorzás után és akkor kapsz egy pontosabb értéket)

2012. febr. 1. 21:43
 9/13 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező ugy értette a gyűrűt, hogy egy körgyűrű... vagy tévedek, és valóben egy gyűrű és centivel akarja körbe tekerni az ujját, hogy megnéze hogy jó e a méret :D
2012. febr. 1. 21:44
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Nem csak ujjra való gyűrű létezik ám...Nem kell itt leragadni, ez csak egy kitalált szám.


2. A 2*r*pi-n te mit nem értesz ? Ha tudod, hogy r=16,1mm, pi=3,14. Három számot illene tudni összeszorozni. ;)

2012. febr. 1. 21:45
1 2