Hogy kell megoldani ezt a fizika feladatot? (Moór Ágnes példatára *282 feladat)


"A vízszintestől mérve 60 fokos szögben a függőleges falhoz támasztott 5 m hosszú, 4 kg tömegű létrán egy 54 kg tömegű ember mászik felfelé. Egy 60 kg -os másik ember utána indul.

Amikor az első 1 m-rel túljutott a létra felén a létra megcsúszik. Milyen távol van egymástól a két ember ha a tapadási súrlódási együttható a létra és a fal között 0,1 a talajon 0,3 ??


2012. jan. 31. 17:11
 1/3 A kérdező kommentje:
A megoldást tudom 1,6 méter,, a számolás menete érdekelne
2012. jan. 31. 19:13
 2/3 anonim válasza:

nekem 1,57 jott ki nem tudom h ez pontatlansàg-e de én ugy csinàltam,hogy:

1.

az osszes fuggoleges ero osszege =0 mivel nyugalomban van a test: 540+40+600=F1+S1 (F1 az aljanal levo tamaszto ero,S1 surlodasi ero ugyanitt ; F2 S2 ua. a tetejenel)

2.

az osszes vizszintes is:

S1=F2

3.S1=F1*0,3

S2=F2*0,1

ezekbol az egyenletekbol kijottek az erok nagysàgai

4; szumma M=0

es kiszamitod a tetejere vagy az aljara szamitva

2012. jan. 31. 19:27
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod mester!

F1 lehet 1145 ?? sehogy se akar kijönni.


Az első egyenleted lehet téves mert 1180N=F1+S2 (nem S1).

2012. jan. 31. 20:46