Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit lehet írni az az oszmán...

Mit lehet írni az az oszmán birodalom társadalmáról, hadseregéről és gazdaságáról egy esszében? Nagyon megköszönném.

Figyelt kérdés
2011. dec. 28. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Hadsereg:

- Janicsárok ... reguláris, fegyelmezett

- Szpáhik ... feudális, de más az öröklődési rend

- Mindenféle rabló irreguláris csapatok: Fontos feladatok az ellenséges határvidék kifosztása és demoralizálása.

- Tüzérség!


Az Oszmán Birodalom az egész törökség harcias elemeinek a gyűjtőhelye volt, mivel ott húzódott a szent háború frontja. Kulturálisan is gyűjtő szerepe volt, integrálta a görög, perzsa, arab hagyományokat. Nagyon sok eredetileg keresztény renegát jutott vezető szerephez.

A gazdaság nem az én asztalom.

2011. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Katoonene ***** válasza:

Nem tudom, milyen szinten kell a téma, de még a gazdasághoz ki info:


Miért hódítottak a törökök? Mert a gazdaságukat alapjában véve a hódítás tartotta fent, a behódolt népek adósarcai, "ingyenkatonái" alapvetően vallástürelmet gyakorolt, de a meghódított területeket az évtizedek alatt teljesen kisajátította, kiírtotta (mai napig nézd meg Közép-Mo mennyire szegényes, ritkán lakott)

2011. dec. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszhoz megjegyzem, hogy nem tudom, a Magyarországról elhajtott rabszolgák mennyire járultak hozzá az Oszmán Birodalom gazdaságához. Egyáltalán hányadrészük ért oda a birodalom központi területeire? Az biztos, hogy elvesztésük nagyobb kárt okozott M.o.-nak, mint hasznot az O. B.-nak.


Olvastam a hivatalos magyarázatot, hogy az 1600-as évek végére megmutatkozott az európaiak gazdasági felsőbbrendűsége a törökökkel szemben. Hamis! Hol volt még akkor az ipari forradalom? Ez a magyarázat 150 évvel későbbi helyzetet vetít vissza a múltba.

A szentgotthárdi csata ugyan jelzett valamit, de több dolog egybeesésére volt szükség az 1683-1699-es fordulathoz.

1. Lélegzetvédelmi szünetre a német-francia örökös háborúskodásban.

2. A törökök Bécs alá értek. Nem volt kecmec, elfogyott a magyar ütközőzóna.

3. A lengyeleket is fenyegette az O. B. terjeszkedése. Létrejött a szövetség Sobieski János lengyel királlyal.

4. Ha Bécs közegészségügyi helyzete jobb lett volna, hamarabb elfogytak volna a patkányok, és sikerült volna Bécs kiéheztetése.

2011. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!