Mi a megoldás erre a feladatra?

[link]
2011. okt. 20. 22:53
 1/3 anonim válasza:

(i) -1/3

(ii) -0.5

(iii) 1

(iv) 1/3

2011. okt. 20. 23:00
 2/3 bongolo ***** válasza:

1/x = x⁻¹, ezért a deriváltja -1/x⁻²


1/(x-1) deriváltja ebből az f(g(x)) belső függvény deriválás szabályával (vagyis hogy a deriváltja f'(g)·g'(x)) adódik. Most g(x) = x-1, aminek deriváltja 1, úgyhogy nagyon egyszerűen adódik:


1/(x-1) deriváltja -1/(x-1)²


Ebbe behelyettesítve:

f'(-2) = -1/9

f'(-1) = -1/4

stb.

2011. okt. 21. 01:20
 3/3 A kérdező kommentje:
köszöntem :)
2011. okt. 22. 10:55