S. O. S matek háziban valaki segítene?


1. Egy istállóban lévő lovak száma a fele 5-el több,mint a negyed része.Hány ló van?


2.Hány éves most az az ember,aki 5 év mulva lesz 2x olyan idős,mint amennyi 5 évvel ezelött volt?


3.Három diák megy az olimpiára,hármuk csomagja együtt 65 kg.két nehezebb 52 kg,két könyebb 38 kg. Hány kg-os a legkönnyebb?


4. Négy lány virágcsokrot vásárolt.Anna 5 szegfűt vett 400 ft-ér,Bogi egy rózsát ,egy szegfűt és két iriszt 380-ft-ér.Cili csokra 390 ft-ba került,és egy rózsa és három irisz volt benne.Mennyit fizetett SZimonetta,ha az ő csokra két rószábol,egy szegfüböl és kér iriszből állt?



KÉRLEK SEGÍTSETEK,A TÖBBI FELADATOT ÉRTEM,EZEKET NEM ÉRTEM!


2010. nov. 15. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Felirod gyenletkent a feladatokat. nem nehez, hidd el!(:


Az elsot leirom, onnantol mar menni fog:


1/2x-5=1/4x


Mivel x a lovak szama. Az 1/2-e 5-tel tobb, mint az 1/4-e, tehat ebbol latod, hogy az 1/2-5 ugyannyi lesz mint az 1/4.


1/2x-5=1/4x (alakitgatod, merlegelv)

x=20 (a lovak szama)


Aztan gondolom visszaellenorzod, nekunk mindig kellett altalanosban, de utaltam...(:


20 1/2-e lesz 10, ami 5-tel tobb, mint az 1/4 , ami ugye 5. De ezt visszehelyettesitessel kell.

2010. nov. 15. 15:45