Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A Légy jó mindhalálig című...

A Légy jó mindhalálig című könyvvel / filmmel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

-melyik költő nevét viselte a könyv, amit a kisfiú az antikváriumban megvert?

-mit felejtett a parkban a délutáni tanulás után?

-kinek mutatta meg a lottoszelvényt?

-milyen munkát vállal Posalaky urnal?

-mi szeretne lenni felnőtt koraban?

-Kitől és kinek vitt levelet?

-kitől tudják meg a végén a tanárok az igazat?

-kitől kapott Misi a mű végén segítséget?

- hova szöktek a szerelmesek?



máj. 9. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Jajj de jók ezek a kérdések, képzeld, ha elolvasod a könyvet, kis agyacskád rögtön meg tudja válaszolni te édi bédi kis akárkicsoda te, aki még olvasni sem akar pödig milyen nagyon szép az!
máj. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ezek azok.
máj. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1es akkor olvasd el ha ennyire nagy szád van😉☺️
máj. 9. 21:47
 4/8 A kérdező kommentje:
S várom a válaszaidat
máj. 9. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-4!

Én ugyan nem az 1-es vagyok, de messzemenőkig egyet tudok érteni vele! Ugyanakkor csak jelzem, hogy én elolvastam a könyvet, ezért is lehetne ennyire nagy a szám. A kérdésekre pedig már válaszoltam akkor, amikor az iskolában nekem szegezték azokat. Itt az idő, hogy Te is megválaszoljad őket, ha annyira nem voltál ügyes, hogy lelesd a szomszédodról. 🤣

Jó tanács: Mielőtt egy ismeretlen közeghez fordulsz, adott témában előbb talán kérd a szüleid segítségét! Ja, hogy ők sem tudják a választ? Akkor no comment.

máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én az egyes vagyok, nagy is a szám, főleg, hogy igen, elolvastam, ezt is. Nem a kérdések miatt kellene olvasásra szoktatnod magad... Hanem, hogy ne légy ilyen félművelt :D

Mellesleg nem fogok válaszolni ezekre, hiszen-mint említettem volt-megtalálod ezekre a válaszokat a könyvben. De ne így állj hozzá, mert akkor sok örömöd nem lesz az olvasásban.

máj. 10. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csokonai Vitéz Mihály nevét viselte a könyv, amit Misi megvett.

Ha jól emlékszem a kalapját felejtette a parkban.

Kinek mutatta meg a lottószelvényt? Talán Gimesinek és Orcynak (Gimesi Lajos, Orcy Vilmos), de a filmben kb. körbe megy majdnem az egész osztályon, miközben valami előadást néznek.

Pósalaky úrnál felolvas (újságot, Pósalaky úr vak volt, ezért kellett neki felolvasni)

Misi felnőtt korban az emberiség tanítója szeretne lenni

Török Jánostól vitt levelet Doroghy Bellának

Kitől tudták meg a tanárok az igazat? A filmben úgy vany hogy Doroghy Bella írt leveléből.

A többi kérdésre nem tudom a választ, egyébként ez volt az utolsó, hogy segítettem, most is csak azért tettem, mert nemrég néztem meg filmet, így eléggé felfrissültek az emlékek, de mint írtam több segítség nincs pláne manapság, amikor egy egész "könyvtár" lapul az ember zsebében (igen, a telefonod), nem csak a messengert, tiktokot, meg a mit tudom én mit lehet rajta elérni. Tessék használni a google-t, ha már arra lusta vagy, hogy a regényt elolvasd!

máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
7-esnek igaza van, ezek a megoltások
máj. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!