Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Meg kell tanulni adott anyagok...

Meg kell tanulni adott anyagok képletét a kémia érettségire? Vagy honnan tudom, hogy pl. kénsavnak mi a képlete?

Figyelt kérdés
Van egy táblázat, hogy milyen képleteket kötelező tudni, vagy meg fogják adni érettségin a kérdezett molekulák, vegyületek képletét? Most kezdtem el oldani az Ötösöm lesz kémiából feladatait, és már az első feladatokban a molekulák nevét adja meg, nem a képletét.

dec. 17. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

H2SO4 - ezt azért nem árt tudni...

Felteszem, 4jegyűt majd lehet használni

dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Viccelsz? Ez annyira alap, hogy még az általános iskolás témazáróra is tudni kell, nemhogy emelt érettségire.

Senki nem fog neked megadni semmit, függvénytáblát használhatsz, ami abban nincs benne azt fejből kell tudni.

dec. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
#2 jól mondja. Nézd át a függvénytáblázatot, ami abban nincs benne, azt tudni kell. Vannak alapnevek, és vannak névadási szabályok, ha ezeket megtanulod, akkor a bonyolultabb neveket nem kell bemagolni, mert ki fogod tudni következtetni. Például életemben nem láttam még 3,3-dimetil-heptánt, de le tudnám rajzolni, mert annak idején megtanultam a szerves vegyületek névadási szabályait. Az alapnevekben vagy van logika, vagy nincs, de azokat meg kell tanulni.
dec. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kénsav egy példa volt csak, ami eszembe jutott, nem kell levenni a fejem haha. Köszi a válaszokat.
dec. 19. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!