Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Sürgősen kéne segítség jelleme...

Sürgősen kéne segítség jellemeznem kell Rómeót 200 szóval, 50-nél többet nem tudok, írtok róla nekem jó pár szót? Ami nem alap pl: bátor okos stb ilyenek nem kellenek

Figyelt kérdés

2023. jan. 28. 19:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha 50-et tudsz akkor írj 50-et. Azt is értékelni fogja a tanár, mert legalább a te tudásodról szól és nem másokéról.

Már a feladat eleve hülyeség, mert mégis miért kellene bárkit is 200 darab különböző jelzővel illetni. Ha tudsz 20-at és látszik hogy a műből származik, már kiderül hogy olvastad. A többi pedig csak erőlködés, hogy találsz-e még 15 másik szinonimát ugyanarra a szóra.

2023. jan. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Hát mondjuk nem tudom a feladat pontosan hogyan is szól, de szerintem az 200 szóból álló írásra utal. Egy konkrétan 200 szóból álló kifejezés az már kis híján akárkire ráillene, mert kb minden jellemvonás lehetősége benne lesz. Inkább nézd meg mégegyszer a feladat leírását, hogy nehogy rossz dolgozatot adj be.
2023. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 TappancsMancs ***** válasza:
47%
Na közben 1-es már írta is...
2023. jan. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem fogja értékelni, az is jó lenne hogy egyes helyzetekben mit csinál, csak én kölcsönöztem a könyvet és már visszaadtam, ezért nem tudom
2023. jan. 28. 19:35
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem olyan nehéz például:fiatal,szerelmes,romantikus,mártír,engedetlen.stb
2023. jan. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerezd meg a könyvet!

Mire való az internet?

A játékon kívül?


Ja, és HF kategória!

2023. jan. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
2023. jan. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 TappancsMancs ***** válasza:
58%

Csak a 200 szó bemutatására csinálok neked ide egy példát. Kikeresetem egy oldalt: "Jó tulajdonságok listája" és nem kevés személyiségjegyet kellene felsorolni, ami már 30 emberre is elég. 🤔


Hátha tudod használni, de nekem értelmetlennek tűnik ennyi külön szóval jellemezni bárit is. Azért itt van és ez csak 141 szó. 😛


adakozó, aktív, alapos, alázatos, áldozatkész, álmodozó, ambiciózus, barátságos, bátor, bátorító, becsületes, békés, belátó, beleérző, beszédes, bizakodó, bolondos, célratörő, csöndes, derűlátó, dinamikus, diplomatikus, diszkrét, döntésképes, edzett, egyenes beszédű, együttérző, együttműködő, elemző, élénk, éleslátású, elkötelezett, elmélyülő, előzékeny, elszánt, emberszerető, energikus, engedelmes, érdeklődő, eredeti, érett, erős, érzékeny, fantáziadús, fejlődőképes, felelősségteljes, figyelmes, független, gondoskodó, gyakorlatias, határozott, hatékony, hazafias, hiteles, humoros, hűséges, igazságos, igényes, intelligens, intuitív, játékos, józan, kedves, kiegyensúlyozott, kitartó, kíváncsi, könnyed, körültekintő, kötelességtudó, következetes, közérthető, közösségi, közvetlen, kreatív, kritikus, kulturált, leleményes, lelkes, lelkiismeretes, lényegre törő, logikus, lojális, magabiztos, megbízható, megbocsátó, megértő, meggyőző, megnyerő, megnyugtató, melegszívű, merész, módszeres, nagylelkű, nyílt, nyugodt, odaadó, okos, optimista, önálló, őszinte, ötletes, precíz, racionális, ragaszkodó, rátermett, ravasz, rendszerető, rettenthetetlen, romantikus, rugalmas, sármos, segítőkész, sokoldalú, stresszmentes, szavahihető, szavatartó, szemfüles, szellemes, szerencsés, szerény, szerető, szolgálatkész, szórakoztató, szorgalmas, takarékos, találékony, tanult, tapintatos, tárgyalóképes, társaságkedvelő, tehetséges, tisztelettudó, toleráns, törekvő, tréfás, türelmes, udvarias, vendégszerető, vidám


Mondjuk tényleg nem tegnap voltam sulis, de ekkora mennyiségű szólistát csinálni csak a szereplő jellemzőiből, hát abban már a haja színe is benne lesz.


Persze kérező, ha tényleg ez a feladat, csináld meg valahogy.

2023. jan. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%

És ha alapvető könyvek kellenek, akkor ott a MEK OSZK oldala.

Magyar Elektronikus Könyvtár - Országos Széchényi Könyvtár


William Shakespeare

Romeo és Júlia

Fordította: Kosztolányi Dezső

[link]

2023. jan. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vagy ha lusta vagy kérdezd meg a mesterséges intelligenciát. :) persze ideális esetben az lenne jó ha elolvasnád.
2023. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!