Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van alternatívája a gyakornoki...

Van alternatívája a gyakornoki programnak szoftverfejlesztés terén?

Figyelt kérdés

Iskolarendszeren kívüli OKJ-n tanulom a szoftverfejlesztést. Meg elképesztően sokat rakok bele otthon, meg ismerősök is segítenek valamelyest.


Ha egyetemen tanulnám, mehetnék gyakornoki programba.


Iskolarendszeren kívüli sulinál nincs erre lehetőség.


Pedig nekem előnyös lenne, ha akár nem teljes jogú alkalmazottként, akár éhbérért felvennének valahova betanítani.

Nagyon tetszik nekem az egész, igen motivált vagyok.

Valami ócska, unalmas munka (és mellette otthon tanulás) helyett tök szívesen foglalkoznék a programozással munkaidőben is. Akkor is, ha pl minimálbérért, és a betanulási időszak végére rongyos ruhákban járnék már.



Szóval van alternatívája a gyakornoki programnak?



Tegyük fel, mégis elmennék egyetemre, de akkor is 2020 szeptemberén tudnék kezdeni.


2019. márc. 22. 09:59
 1/3 anonim ***** válasza:
én a helyedben elvégeznék egy szoftvertesztelői képzést, és azzal elhelyezkednék valahol, majd miközben ebben dolgozol (normális fizetéssel) közben tanulod a programozást, és ha már eleget tudsz akkor akár annál a cégnél is válthatsz tesztelőből fejlesztővé, vagy kipróbálod magad más cégnél.
2019. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes lenne egyetemre menned, akkor is, ha csak jövőre. Hatalmas etalon a karrierednek egy egyetemi végzettség, olyan kapukat nyit meg, amik okj-vel elérhetetlenek. Nem véletlenül alapelvárás összes multinál komolyabb pozíciókba egy diploma. OKJ-vel csak a maradékból válogathat az ember.
2019. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha el is megyek egyetemre (ami akkora áldozat, hogy attól félek, nem éri meg), addig?

Ez azért 2020 szeptembere, addig nem akarok szalag mellett állni vagy adatot rögzíteni.

2019. márc. 22. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!