Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S. Előrehozott érettségi...

S. O. S. Előrehozott érettségi, anya erőlteti, én nem akarom, hogyan győzzem meg?

Figyelt kérdés

Kezdetektől fogva ő erőlteti a dolgot. Szeptemberben még éppen én hoztam fel a dolgot, hogy lehet, hogy belevágok, 10. osztályos vagyok, jól jön, ha már most túl vagyok egy érettségin. Aztán pár hét múlva meggondoltam magam, mert rájöttem, hogy semmi értelme sem lenne, nem kezdek semmit az adott tárggyal a jövőben. Aztán anyám kijelentette, hogy márpedig amit egyszer elkezdek, azt be is fejezem... De könyörgöm, éppen azért akartam ezt csinálni, mert nem lett volna rajtam akkora nyomás, erre azóta anyám folyton csak cseszeget ezzel a hülyeséggel, és utálom nagyon ezt a helyzetet! Fél éve csak stresszelek, semmi kedvem ehhez, és most jutottam el odáig, hogy márpedig én ezt nem csinálom meg! Hónapok óta szar a kedvem, és a tanulás sem veszik kárba, nert bevallom, a rendes tanulás mellett nem igazán volt kedvem erre a szarra is tanulni, így nincs is mit bánnom. De anyámat hogyan győzzem meg? Olyanokat mond, hogy ha 1-est is kapsz, akkor is megírod, félek tőle! Nagyon nehéz megváltoztatni a nézeteit, mit tegyek???

17L


2013. ápr. 22. 21:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is csinálok előrehozottat kettőből és én is be vagyok sz.rva :D De megcsinálom most, hogy ne jövőre kelljen mindenből. A nyelvtől nem félek, mert éltünk kint külföldön szóval az perfekt. De a választottól nagyon félek. Viszont jó lesz, hogy jövőre nem kell erre is készüljek bőven elég lesz a matek, magyar, töri. Ha meg nem sikerülne jól jövőre megírom még egyszer. De azért remélem sikerül! :)
2013. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Nem írod meg ilyen egyszerű.

Nem veszítesz vele semmit.

2013. ápr. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyból gondoltad?
2013. ápr. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Már a most májusi érettségire jelentkezni kellett úgyhogy októberig, vagy jövő májusig van időd lebeszélni. Ha nem akarod ne menj:)
2013. ápr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"ha 1-est is kapsz, akkor is megírod"


Na álljunk itt le. A te jövődről van itt szó, nem anyád pillanatnyi makacs baromságáról. Ha úgy érzed, hogy nem vagy eléggé felkészült, akkor ne hagyd, hogy emiatt csússzál később éveket, vagy emiatt ne kerülj be az egyetemre.


Én is előrehozottan csináltam egy tárgyat, de úgy álltam neki, hogy a lehető legjobbra csinálom meg, látszott az eredményeimen, hogy jó vagyok belőle. Nem bántam meg, mert jól sikerült és a következő évben egy tárggyal kevesebb volt nekem. Természetesen én is sokat izgultam, hogy sikerüljön, tehát CSAK emiatt ne add fel, de ha úgy érzed, hogy nincs meg a megfelelő ismereted arra, hogy a kívánt eredményt elérd, akkor hagyd a fenébe, bármit is mondjanak otthon.

2013. ápr. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Részvétem. A rendszergazdák között van egy olyan mondás, hogy "cseréld ki a usert". Hát anyát nem lehet cserélni, neked most ezzel kell élned. De ha már beadtad a jelentkezésedet, amúgy sem léphetsz vissza.
2013. ápr. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
írd meg legfeljebb karó lesz nem vesztesz vele semmit
2013. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Tizedikben hülyeség előrehozottra menni

De ha már be lett adva a jelentkezés..

2013. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hány tárgyról van szó?
2013. ápr. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen tárgy ez? Ha nagyon rosszul sikerül, most nem mész el szóbelizni. Jövőre, vagy végzősként tehetsz belőle javító érettségit. Veszteni nem vesztesz vele semmit, ha elmész, legalább lesz némi rutinod, később kevésbé leszel ideges.

Szerintem nem hülyeség 10. osztályosan érettségizni, én is megcsináltam még akkor az angolt. Most jóval könnyebb, mert csak négy tárgy maradt. Ha visszamehetnék év elejére, bevállalnék még egyet ősszel.

2013. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!