Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kedden írunk kisérettségit...

Kedden írunk kisérettségit töriből az egész négy éves anyagból. Egész évben tanultam, de nem sok mindenre emlékszem már. Hogyan ismételjek?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 18. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben fognék egy füzetet, és minden leckéről jegyzetelnék max 1 oldalt! Nem összefüggő szöveget, csak a főbb gondolatokat! Színessel jelölném a témaköröket! Lehet kicsit időigényes, de hasznos lehet!
2009. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdemes először felállítani egy kronológiát, aztán megnézni a lecke/fejezet címeket és kiírni a fontos évszámokat, az oda kapcsolódó eseményeket (háború, béke, diktátum, ediktum, született meghalt trónra került stb). Nincsenek legalább tételcímek? Mert akkor csak a tételeket elég kidolgozni.
2009. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Én már túl vagyok rajta (tavaly kisérettségiztem) Én is sokat tanultam egész évben, de ne parázz. Már úgyse tudsz tanulni új anyagokat. Csak nézd át amit eddig tanultál, olvasgasd el párszor. És ha van esetleg olyan tétel, amibe még bele se kezdtél, olvasd el mondjuk 10szer. Valamennyi megmarad, viszont nem zavarodsz össze. Nyugi, amúgy a tanárok is segítenek, nem lesz gáz. Amit megtanultál, eszedbe fog jutni. Akkor is, ha most nem jut eszedbe. Stresszhelyzetben beugrik. Hidd el :) No para. hajrá
2009. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért jó úgy tanulni, hogy írsz egy kisebb papírlapra címszavakat, minden anyaghoz egy-egy papírlapot használsz föl, és ez alapján ismételsz.
2009. ápr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én érettségire úgy tanultam, hogy elolvastam mind a négy tankönyvet és a füzeteket. Ha rászánod magad egy évet egy nap alatt el tudsz olvasni.
2009. ápr. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én most megyek érettségizni, egy honapja irtunk kb probaérettségit. a 4 év alatt kb semmit nem tanultam ( na jo egy évben 5ször ültem le tanulni témazárora de nem sokat) és négyes lett. egy csomo csak ilyen leolvasos feladat sztem tök könnyü
2009. ápr. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!