Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha elrontottam az...

Mit tegyek, ha elrontottam az érettségijeimet? Mennyire ciki ez és mit fognak gondolni rólam?

Figyelt kérdés
Stabil 4-es tanuló voltam mindig is ( nagy ritkán becsúszott 1-2 hármas is ), mindig tisztességesen készültem óráról órára, a próba érettségijeim is jók lettek, de most az írásbeliket úgy érzem, nagyon elrontottam. Egyedül az angolt érzem jónak, magyarból és töriből is a nagy esszé kifogott rajtam ( töriből pont azt a témát nem néztem át, amiről az esetében kellett volna írni ) a novellaelemzést is a végén más irányba vittem el, mint kellett volna. A megoldókulcsokat látva teljesen elkeseredtem, és cikinek érzem, hogy nem sikerültek. Felnőtt gimiben vagyok, sok témát nem érintettünk, így egyedül készültem otthon, de ezek szerint ez kevés volt és elcsesztem az egészet. :/ Ezek után mit fognak gondolni, ha nem sikerül jól? Rengeteg osztálytársam a kettesre hajt, úgy is állnak hozzá, és most azt érzem, én is hiába tanultam, ugyanúgy rosszul írtam meg, mint aki ki se nyitott egy könyvet sem 4 év alatt. Hogy lehet feldolgozni, hogy a jó eredmények után pont az igazi érettségimet rontom el? Nagyon bosszant, hogy eddig minden sikerült, és most, amikor élesben kellett volna helyt állni, elcsesztem.

máj. 14. 14:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esszében kellett volna*
máj. 14. 14:57
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Senki nem nézi az érdemjegyeket. Ez csak akkor számít ha tovább akarsz tanulni, de bármikor újrateheted.
máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Majd a szóbelivel javítasz. A megoldókulcsot meg szerintem nem érdemes nézegetni, majd várd meg mennyi lesz a tényleges pontod.
máj. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Kit erdekel, hogy mit fognak gondolni. Magadert csinalod vagy masokert?


Feldolgozni ugy lehet, ha bevallod magadnak, hogy nem keszultel eleg alaposan. Magyarbol/toribol lehet valasztani szovegalkotasnal. Ha amiket valasztottal nem mentek, akkor gondolom a tobbi sem. Ha semmi nem megy, az nem veletlenul van.


Ha kell tovabbtanulashoz es nem eleg a %, akkor majd ujraprobalod. Ha meg nem kell sehova, akkor a kutya nem fogja megnezni hanyas lett.

máj. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el, hiszen még nem láttad a végeredményt, plsz ott van még a szóbeli! Lehet, most rossznak érzed, és közben nem is lett annyira rossz. Fel a fejjel, a lényeg, hogy megcsináltad! :)
máj. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
32%

"Felnőtt gimiben vagyok"


Hányszor buktál összesen ?

máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Mért idegesít, hogy mit gondolnak a tanárok? Annyira nem érdekled őket! És mért nem mindegy, hogy milyen % lesz az érettségi? A nem tanulós ketteseknél biztos jobb lesz a tied. 60%-tól már négyes.
máj. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
67%

újracsinálod. csak mondj le a büszkeségedről.. az nem számít.

hálás leszel magadnak!

máj. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
Semennyire nem ciki.
máj. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem ciki, én egész középiskolában 2-es vagy 3-as átlagú diák voltam és érettségin mindenből 80% fölött nyomtam (2 emeltet nyomtam) és így is felvettek az egyetemre.

Elvégeztem és alkalmazottként dolgozok egy átlag fölötti fizetéssel, de milliárdos nem lettem.

Szóval nincs eldőlve még semmi, bármi lehetsz még.

máj. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!