Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan számítják az érettségi...

Hogyan számítják az érettségi es tanulmányi pontot pótló érettségi vizsga esetén?

Figyelt kérdés
Fel nem róható okból nem tudtam elmenni 1 kötelező tantárgyból érettségizni (amely nem a matek). Dupla szóbeli lesz belőle. Kérdés, hogy ezt egyenértékűnek tekintik-e egyetemi jelentkezésnél? (Elvileg 100-at ér a 2 szóbeli). Több helyre jelentkeztem, az egyiknél nem, a másiknál felvételi tantárgy az elmulasztott középszintű tárgy. Igazából az a kérdés, hogy ahol nem felvételi tárgy, ott van-e pl. Duplázással eselyém bejutni? + Tanulmányi pontba mint érettségi eredményt beleszámítják-e? Lehet ezzel még ebben a vizsgaidőszakban továbbtanulni? Pl. Duplázással.

máj. 9. 09:20
 1/1 anonim ***** válasza:

A dupla szóbelivel ugyanúgy számít a százalékod továbbtanulás esetén, mintha elmentél volna írásbelire és szóbelire.


Ezt a "nem felvételi tárgy"-as részt nem teljesen értem. Mármint ha pl a szakra matek, fizika, kémia közül kell választani, neked meg ez a tárgy az angol, akkor nyilván nem az angollal számolják, hanem azzal, amit oda kérnek (a duplázásos részéről beszélek a dolognak)

máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!