Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire veszik komolyan...

Mennyire veszik komolyan alapszakon a szakdolgozatot?

Figyelt kérdés
Egy elég nehéz elméleti témát válaszottam, az egyetlen primer kutatási esélyem az interjú, melyet néhány szakmában jártas egyetemi tanárral fogok lefolytatni. A témámhoz főleg régebbi irodalmakat tudok használni, egy két újabb folglakoznik hasonló témával, de pontosan erről a témáról szinte csak egy egy régebbi nagyobb szerző ír egy keveset. Mennyire olvasnak bele? Mert esélyes, hogy logikai hibákat vétek hiszen van bőven fontosabb dolog amire szívesebben koncentrálok például nyelvtanulás, egyéb tantárgyak, önfejlesztés. Tudom nem kell kifogás, de nem szeretnék nagyon sok időt tölteni a szakdolgozat megírásával, kutatkodok utána és megcsinálom ,de csak amennyit megtudok és nem szeretnék napokon át egy egy oldalt javítgatni , hiszen ennek nem lesz semmilyen tudományos jelentősége, a témám se olyan. Ha magabiztosan adom elő akkor az megfelel a bizottságnak? Felőlem feltehetnek egy két kérdést, válaszolok rájuk legjobb tudásommal. Eléggé sokat veszem használatba az AI-t is nem tudom ezt hogyan szűrik ki? Nálunk már van erre szabály is, viszont másképp nem tudnám befejezni. Ha nem feltünő gondolom nem vetik alá többszöri ellenőrzésnek illetve nem is tudom hogyan szűrik mi az amit én fogalmaztam meg amit az AI, nyilván átírom ami furán hangzik magyarul de nem tudom elképzelni mi az a program ami megmondja hogy ez én írtam vagy AI.

máj. 3. 20:07
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
3 nap alatt összecsaptam tavaly a szakdogámat AI-val és 5 lett. Annyit csinálj, hogy promtold fel, hogy ne az általános választ köpje ki magából, hanem fixen állítsd be a generáláshoz használt paramétereket és az életben nem detektálja 1 detektor sem. Én egy saját LLM-et tanítottam fel a saját fogalmazási stílusjegyem betanulására és ezt a fine-tuneolt modelt promtoltam úgy, hogy betápláltam neki hivatalos forrásokat amit a saját hyperparametrizált és betanult fogalmazási stílusjegyeim alapján fogalmazott át. Se emberi szemmel se géppel nem lehet megmondani, hogy nem én írtam a művet.
máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez jó ötlet, tanulom is jelenleg a promptolást, szóval ideje hasznosítani.
máj. 3. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Komolyan veszik.


1. A szakdolgozat egy hivatalos, tudományos, akadémiai dokumentum (attól még, hogy nem PhD kutatás, még igazak rá az előbbiek). Nagyon is komolyan veszik, FŐLEG a logikai bakikat.


2. Egy kis kitérő, de olyan véleményére ne halgass akadémiai AI témakörben, aki 2023 december előtt adta be a szakdolgozatát. Már tavaly nyáron szépen elkezdett fejlődni az ellenőrzés, de csak decemberben ugrott nagyot, illetve most van egy nagy fejlesztés éppen deploy alatt.


3. Ha régi a szakirodalom, az nem baj. Hiszen vannak ilyen témakörök. Viszont ha mennyiségre nem sok, ezáltal szakmabeliek számára valószínűleg ismert anyagok, akkor ha nem tudják memóriából, hogy valamit rosszul írsz, könnyek kétségeik támadnak és megnézik.

Tehát mégegyszer, nem probléma ha régi és kevés a szakirodalom, de az pont az a verzió, amikor viszont stimmelned kell tartalmilag és logikailag.


4. Az AI-t méri a TurnitIn automatikusan. Főleg ha már szabályozva van a karodon, akkor ne használd, átfogalmazásra SE! Sőt, lehetőleg a Quillbot, Grammarly, Thesaurus és egyéb parafrizáló szoftvereket se, ugyanis azokat is érzékeli.


5. Tetszik vagy sem, a szakdolgozatírás folyamata nem az az időszak, ahol "egyéb tantárgyakkal" és "önfejlesztéssel" bohóckodhat az ember.

Ha nem vagy benne profi (és mivel feltetted ezt a kérdést alapszakon, így feltételezem ez lesz az első diplomád), akkor egy elfogadható minőségű szakdolgozat megírása hetekben és rengeteg munkaórában mérendő.


(Mi szellemírók kész tudunk lenni vele pár nap alatt, de az már a tapasztalat miatt van, közülünk sem mindenkinek megy.)

máj. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
3: annyira biztos voltam benne, hogy egy (egyelőre a tagadás fázisával küzdő) szellemíró önpromóját olvasom... Köszi, hogy legalább beismerted a végén.
máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

#4 (05.04. 19:27):


Emeld ki kérlek azokat a szavakat/tartalmat - azon kívül, hogy a végén zárójelesen megemlítettem, hogy ezzel foglalkozom -, amelyek promóciózzák a szolgáltatásaimat!

Lehetőleg szakmai kifejtéssel együtt, hogy az miért is volt promóciós anyag.

máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan kell venni.
máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!