Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az új rendszer alapján, kell...

Az új rendszer alapján, kell emelt kémia érettségi a Szegedi Orvostudományi Egyetemre?

Figyelt kérdés
Megnéztem az ötödik tantárgyas listát, amin említik a kémiát, a fizikát, a biológiát, a biológia - egészségtant és az egészségügyi ismereteket. Én technikumi diák vagyok és az emelt bioszt is nagyon nehezen fogom tudni összehozni. A kémia vagy a fizika pedig lehetetlen. Viszont 5. év végén szakvizsgázok, ami egy emelt egészségügyi ismeretek érettséginek felel meg. Vajon elég lesz a biosz és az egészségügyi ismeretek?

máj. 3. 15:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

Akkor felejtsd el az orvosit ha nem megy az emelt kémia és fizika, ugyanis nagyon kell hozzá a kémia, illetve biofizika is van az orvosin. Szigorlati tárgy. Minden magyar orvosi egyetemre kötelező az emelt biosz mellé az emelt kémia/fizika. Egyebet nem fogadnak el.

Ha már a biosz is nehezen megy tényleg felejtsd el. Ràadàsul nem elég 60%-ra megírnod, nagyon szoros a verseny.

Nem értem miért akarnak azok orvosira menni, akiknek már gimiben nehézsége van a belépő tantárgyakkal. Hetente vannak ilyen jellegű kérdések.

máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

"az emelt bioszt is nagyon nehezen fogom tudni összehozni. A kémia vagy a fizika pedig lehetetlen."


Akkor semmi keresnivalód az orvosi egyetemen, ha egy mezei emelt érettségit nem vagy képes 90-95%-ra megírni. Mit gondolsz az orvosi egyetemen milyenek az elvárások? Heti szinten nagyob anyagmennyiséget kell megtanulni, mint amekkora az emelt biosz és emelt kémia érettségi teljesítéséhez szükséges.

máj. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
25%

azért nem kell 90%-os emelt, évek óta olyanok a ponthatárok, hogy 75-80% bőven elég 😅


de amúgy igen, ha a biosz, kémia nyögvenyelős, akkor az első évben ki fogsz esni.

máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%
A biosz mellé kémia vagy fizika kell, nincs más választás. Nagyon pengének kell lenni ezek valamelyikéből, mert nagyon sok a számítási feladat is. A lányom annak idején tiszta kitúnövel is csak másodszorra jutott be és bizony brutálisan sokat kellett tanulni abban a 6 évben. Kellene egy jó tanár, akivel, fel tudnál készülni jövő évre. Ez persze csak akkor működik, ha képes vagy egyébként megtanulni a két tárgyat magas szinten.
máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jó belőlük mert nem megy neki/nincs meg hozzá az affinitása, akkor teljesen felesleges tanárt fogadni. A tanár sem varázsló, ő csak fejleszteni tudja a már meglévő dolgokat.

Kérdező ha mindenáron ehhez a vonalhoz ragaszkodsz, akkor menj el ápolónak/gyógytornásznak/konduktornak.

máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Rosszul fogalmaztam. A biológia nem azért lesz nehéz, mert nem tudnám megtanulni, vagy hülye lennék az adott tárgyból. Szín ötös tanuló vagyok. A suliban nehezen indítottak biosz faktot és kémiát pedig nem fognak. Ezért lenne lehetetlen, nem azért mert gyengék lennének a képességeim
máj. 3. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
akkor elmész magántanárhoz..
máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek egész mondvacsinált kifogásnak tűnnek

Akkor miért nem léptél ellene?

És ne haragudj, alapvető szövegértés hogy emelt biosz kémia/fizika a követelmény. Még ezt sem tudtad értelmezni (pedig elég köztudott).

Az orvosira pedig ha fel is vennének, elég erős alapok kellenek a bentmaradáshoz, ha nem jártál faktra és nincs egy stabil tudásod akkor nincs sok esélyed. Az meg hogy egy technikumban szín ötös vagy, szintén nem árul el semmit. Nem sértésből, de azért ezek az intézmények nem a színvonalukról híresek.

máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
*elég
máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért nem jó a technikum, hiába sztárolják.

A kérdésre válaszova, ha megnézted a Felvit, ott egyértelműen le van írva, hogy biológia ÉS kémia VAGY fizika emelt kell. Tehét nem elég a biológia és az egészségügyi ismeretek.

máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!