Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy a közgazdas...

Tényleg igaz, hogy a közgazdasági egyetemen a számvitel a legnehezebb tantárgy?

Figyelt kérdés
Többen mondták, hogy nem a matekkal, meg a mikroökonómiával, statisztikával bajlódtak igazán sokat, hanem a számvitellel, mert annyira elvont és más logika kell hozzá, hogy nagyon nehéz megérteni.

ápr. 30. 18:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legnehezebb, de a legunalmasabb. Melyik szakon amúgy? Mi marketing szakon nagyon keveset tanultunk belőle, de majdnem belehaltam az unalomba... a psz szak meg félig erről szól.
ápr. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én pénzügy-számvitelen leszek.
ápr. 30. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát akkor gondolhatod, már a szak nevéből is, hogy ebből szivatnak mint állat. Tanulni kell majd szorgalmasan. Azért messze nem mérnöki vagy orvosi szak ez.
ápr. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, eléggé egyetem- és hallgatófüggő, de alapvetően igen, egyértelműen a nehezebb tárgyak közé tartozik.

Ennek leginkább az az oka, amit mondasz is, hogy a számvitelnek van egy némileg sajátságos logikája, amit meg kell érteni. Ehhez pedig az kell, hogy az alapokat betonbiztosan tudja az ember - amire sajnos nem mindig van idő az egyetemen, úgy meg pláne, ha a hallgatók annyit foglalkoznak csak vele, ami az előadáson és a gyakorlaton történik.

A legjobb tanács, amit tudok adni ezen a téren az, hogy gyakorolj minél többet órai kereteken kívül is: csináld meg még egyszer a gyakorlatok feladatait, stb.

Nem kell megijedni tőle, igaza van a 3-as válaszolónak, messze nem teljesíthetetlen, de ha valaki a ZH előtti délután akarja megérteni, annak esélye sincs.

ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem
ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!