Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek vagy fizika fakultáció?

Matek vagy fizika fakultáció?

Figyelt kérdés
Egyik tantárggyal sincs gondom, de sajnos fakultációra csak az egyiket vehetem fel, a tagozatom miatt. A későbbiekben valószínűleg villamosmérnökire szeretnék majd járni, viszont nem vagyok benne biztos, hogy a matematikát, vagy a fizikát vegyem fel faktnak, mivel nem vagyok teljesen biztos magamban a jövőt illetően. Ha a jegyeimre pillantok, akkor fizikából jobban állok, viszont ha magamra tekintek, akkor úgy érzem, hogy a matek könnyebb, mivel azt ált. egyáltalán nem kell átnéznem sem, a fizikának megtanulására minimum kell egy 1/4-ed 1/2-ed óra, szóval fizikából rosszabb vagyok gyakorlatilag, mint matematikából. Eléggé nagy dilemmába vagyok ezzel. Szerintetek melyik vegyem fel?

ápr. 21. 20:25
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Matek hasznosabb mindenhova, még ha fizikával foglalkozol oda is.
ápr. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 steven95 ***** válasza:

A matek fakt azért hasznosabb mert ott analízist tanultok. Határérték, deriválás, integrálás, sorozatok, sorok, számosság. Miért jó? Mert bár ugyanezt a témakört 3 hónap alatt ledarálják első félévben az egyetemen, de ezek olyan dolgok amit emészteni kell , megismerni a fogalmat, az egyetemi tempóba meg nem érsz rá elmélyíteni ezeket a fogalmakat magabiztosan, legalábbis kevésbé van esélyed rá.

A villamosmérnöki dolgok (kívülállóként) ahogy a fizikai is ...sokszor pedig csak modellalkotás és matek. Illetve szerintem hátrány nem emelt matektudással menni mérnökire, mikor majd ott ülsz és a többieknek már ismerős lesz sok minden.


Mi szól a fizika mellet? Ha jobban megy a fizika, érdekel és szereted, és (még az én időmben...2014) matekból nem volt szóbeli középszinten. Így fizika emelttel egyel kevesebb szóbelim volt, mert matek emelt mellett fizikából van közép szinten szóbeli. De ez mind csak akkor éri meg ha megy és érdekes számodra a fizika. A fizika emelt része egyetemen könny(ebb)en tanulható/behozható tudás, illetve eleve csak a villamosmérnökséghez kapcsolódó témakörök jönnek elő.

ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!