Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha van egyetemen egy tantárgya...

Ha van egyetemen egy tantárgyam, ami vizsgás, és kétszer nem sikerült még a vizsgáig eljutnom (van egy elégtelenem és egy letiltásom) akkor ezek nem számítanak bele az előírt 6 vizsga alkalomba igaz?

Figyelt kérdés

jan. 7. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
De, beleszámítanak. De sok egyetemen eltörölték már ezt a 6ost, nézd meg a vizsgaszabályzatban hogy nálatok van e még ez a korlátozás
jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem jutottál el a vizsgáig, akkor nehezen van vizsgaalkalmad. De a legtöbb egyetemen van arra is limit hogy egy tárgyat hányszor lehet felvenni. BMEn háromszor, szóval ennek is nézz utána nálatok hogy van.


Off dolog, de hogy lehet egy tárgyból letiltást kapni? Ilyenről még nem hallottam.

jan. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem jutottál el a vizsgáig akkor nem hiszem hogy beleszámítana, de ahogy első mondja, ezt már eltörölték (én úgy tudom országosan) hogy csak 6x vizsgázhatsz. Ha van valami hallgatói képviselet ami ilyen kérdésekkel foglalkozik érdemes lenne őket kérdezni.
jan. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Országosan eltörölték, de attól még az egyetem csinálhatja így. Emiatt kellene megnézni mi van az adott egyetem vizsgaszabályzatában.
jan. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnéztem a vizsgaszabályzatot természetesen, abban az áll, hogy 6-szor lehet vizsgára menni és egy tárgyat 6-szor lehet felvenni, viszont ez 2018-as vizsgaszabály, azóta nem változtatták. A 2. kérdezőnek, pedig úgy lehetsz letiltva egy tantárgyról, hogy nincs meg pl a szükséges 30%-os jelenlétid, vagy nem mész el zh-zni stb. Minden ami nem azért van mert 1-est írtál.
jan. 8. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!