Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Építőipari szakmákba mennyire...

Építőipari szakmákba mennyire gyakori a hetelős munka?

Figyelt kérdés
Érdekell az épületgépészet(víz, gáz, fűtés szerelő),hegesztői, klímaszerelői szakma, csak nem akarok hetelősben dolgozni. Vagy 10, 12 órázni hétfőtől péntekig. Heti 8 órát akarok dolgozni, lehetőleg 8-tól 16-ig. Mennyire gyakori ezeknél a szakmáknál hogy az embert kihasználják a cégek? Mert amit én hallottam folyton csak a rossz tapasztalatokat mondták. Így nem merem elkezdeni a szakmát kitanulni. Saját tapasztalat? Vagy nektek mi a meglátásotok?

#állás #munka #építőipar #Épületgépészet technikum #Hegesztő szakképzés #Klímaszerelő szakképzés
2023. nov. 2. 16:31
 1/7 anonim válasza:
51%

😀😀

Október 256 óra,

Szeptember 238 óra

Augusztus 266 óra


Brigád vezetőként (velem együtt 6 ember)

Tervező mérnök, de egyébként csőszerelő 😀


Jó szakmát valasztasz. Pénzügyileg mindenképpen 😀

2023. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Hetelni általában azok szoktak itt a környékünkön akik az alfold kozepen laknak ahol kevés a munka és eljárnak Budapestre vagy nyugat mo-ra. Szoval a hetelés inkább földrajzi adottság fuggo. Ha felkotozol Budapestre és jó vagy a szakmadban simán meg lehet mondani, hogy te csak helyben szeretnél melózni akkor olyan céget kereshetsz aki ezt elfogadja. Egyebkent keresett szakma ez, ha ügyes vagy elég kiemelkedő a bér is. De a munkaóra epìtőiparban nagyonvaltozo , 8-12 között lehet barmi. Cege válogatja. Minèl jobb vagy és minél ügyesebb annál jobban tudod majd érvényesíteni az érdekeiket, mint fizetésben mint munkaidőben. Beszéltem olyan epületgépész szerelővel aki baromi jó, és alkalmazottként is többet keres mint a diplomások 90 százaléka, sőt jobb bere volt mint anno nekem mernokkent... nem volt nagyon hajlandó napi 8-9 óránál többet melózni..
2023. nov. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Én a Dunántúlon lakok egyebkent egy nagyobb város és egy megyeszékhely között. Itt akiket szerelőket ismerek azok nagyrészt itt a két város között dolgoznak , kocsival elérhető mindegyik 30 perc alatt... Egyebkent sok olyan munkakör van amivel ha ország kevésbé jó részén laksz akkor hetelni kell, ez ilyen. Vagy ha beülsz egy gyárba sorra akkor talán nem. De ott meg sok helyen engedélyt kell kérni ahhoz is, hogy szarni vagy hugyozni ki mehess, nem mehetsz csak úgy ki mert megall a sor. Az se sokkal jobb ám...
2023. nov. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyakori. Burkoló az egyik szakmám, és hívtak engem is sok helyre már, Balatonhoz, Pestre, stb. De mindenhova hétfőtől péntekig kellett volna menni és hétvégén haza. Párom geodéta, ő is hetel mindig.

Most őrködök, itt is kiküldetésen vagyok, de itt havonta 4 napot vagyok összesen otthon, van hogy havonta kettőt csak, olyan messzire raktak most, de van, hogy mindig máshova kell menni. Ez van, nincs ember. De inkább ez, minthogy filippínókkal pótolják az embereket/de dolgoztam már szerbekkel, ukránokkal, stb/.

Ha kényelmes, helybeli munkát akarsz, akkor legyél irodista, vagy saját vállalkozás, de ott meg olyan adók vannak, hogy az életedet leadòzod, neked meg marad egy pár % haszon, ha teljesen becsületesen csinálod. Pont most kérdeztem én is utána a vállalkozás dolognak, de még egyelőre én is gondolkodom, hogy hogy jönnék ki a legjobban adòügyileg, mert én is kezdek már fáradni ebben a folyamatos utazásban, több hetes lentlétben, stb.

2023. nov. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Ny mon lakom, nálunk a cégnél lévő szakemberek 50-60 kmnel többet nem nagyon lennének hajlandóak utazni a munkáért. De hozzáteszem, hogy nem is kell nekik. Örül a cég, hogy sopron-gyor között talalt egyáltalán szakembert aki nem kint dolgozik
2023. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Győr mellett élek. Jelenleg Békés megyében vagyok kiküldetésen.
2023. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Éppen a gazdasági helyzettől függ mennyire van munka. Na meg a másik gond az hogy kezdik felfedezni az emberek, ez a trend már jó pár éve tart, hogy szakmunkával is lehet jó pénzeket szakitani az épitőiparban, igy egyre több lumpen, dologtalan ember szerez szakmát valamilyen gyorstalpalón. A felnőttképzők fossák magukból a friss szakmunkásokat, de munka az egyre kevesebb van. Én azt mondom ezt az országot felejtsd el, tanulj idegen nyelvet és ne itt kamatoztasd a tudásodat. 14 éve járok ki Németországba mint épületgépész és izometriás csőszerelő, kényszerből pár hónapot "itthon" töltöttem, még mindig nagyon messze vagyunk a "hanyatló nyugattól" minden tekintetben. Lehet hogy sok fiatal nem emlékszik a 2008-2014 közötti időszakra amikor először az épitőipar állt a földbe utána meg majdnem minden, én igen, akkor mentem ki először már akkor tárt karokkal vártak, ami itthon volt abból mégegyszer nem kérek.
2023. nov. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!