Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tagozatos OKJ képzésre...

Nappali tagozatos OKJ képzésre járok,21 éves vagyok és nem irhatok magamnak igazolást, csak a SZÜLŐM. Az osztályfőnököm szerint legalább is, ez tényleg igy van?

Figyelt kérdés
Nem értem,nagykorú vagyok és nem tanköteles,nem fogadta el amit én irtam,leorditotta a fejem,hogy csak a szülő irhat igazolást mivel nappali okj mellett nem lehetek önellátó ,nem tudok dolgozni (szerinte) ,és ebből kifolyólag a szüleim tartanak el (szerinte).
2010. okt. 9. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem logikus, hogy magamnak írok igazolást, mivel az nem igazolás.

De egy OKJ-s képzés a legjobb tudomásom szerint nem iskolarendszerű képzés ÉS felnőttképzés. Tehát maximum van egy határ, egy óraszám, amit mindenképpen teljesítened kell. Írass orvossal, vagy melóhellyel igazolást. (Attól függ, h mi miatt nem voltál ott. HA lógtál, akkor próbáld meg a szülőt, ha azt elfogadják, bár szerintem elég vicces...)

Fura az egész helyzet...

2010. okt. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az orvosi igazolásokat természetesen elfogadják,de ezen kivül lehet 3 órát igazolni ,mint ahogy gimiben is anno a szülő igazolhatott x napot..itt 3 órát lehet,a GONDVISELŐNEK igazolni aki jelen esetben én magam vagyok,mégis szülőit kér az osztályfönök.. Melóhelyit nem fogadják el. Egyébként ez iskolarendszerű ,nappali képzés,30 órát lehet hiányozni igazolatlanul (és 10 után értesitő levelet küldenek a SZÜLŐNEK) . Én sme látom benne a logikát,azért kérdeztem.
2010. okt. 9. 23:57
 3/13 A kérdező kommentje:
ja egyébként nem lógtam,lejárt a személyim és csak úgy kaptam időpontot ,hogy az utolsó 2 óráról el kellett mennem
2010. okt. 9. 23:59
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszerű. Úgy bírom ezeket a rugalmas "hivatalnokokat" (a tanárra gondolok)

Hát, együttérzek veled. Nincs mit tenni, marad a szülő. Addig tedd meg tiszteletbeli gondviselőnek :)))

("Tisztelt ofő, mint nagykorú jogképes gyermekem korábbi gondviselője igazolom, hogy gyermekem a nagykorúságát és személyazonosságát igazoló okmányait intézte egyedül, mivel önállóan jogképes.") :D

2010. okt. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha iskolarendszerű, nappali képzésre jársz, akkor hivatalosan a szüleid eltartottjának számítasz még függetlenül attól, hogy hány éves vagy. Egyébként ha belegondolsz, amióta a gyerekek nagyrészt csak hétévesen mennek iskolába, a legtöbben már a gimi 11. osztályában betöltik a 18-at, mégis a szülő adhat nekik igazolást 12.-ben is.
2010. okt. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az iskolarendszerű képzés egyébként attól az, hogy hallgatói jogviszonyban állsz-e a képzést biztosító céggel. (Ez OKJ-nál nem jellemző, de te tudod hogy kötöttél-e ilyent). Bár ez már tényleg részletkérdés.


Iskolai rendszerű képzés alatt a közoktatásról, valamint a felsőoktatásról szóló törvény szerinti képzés, valamint az iskolai szakképzés értendő. Az iskolai rendszerű szakképzés fogalmát a szakképzésről szóló törvény tartalmazza értelmező rendelkezései között. E szerint iskolai rendszerű szakképzés a közoktatás keretében a közoktatási és a szakképzési törvényben meghatározott szakképző iskolában, illetőleg a felsőoktatási törvényben meghatározott felsőoktatási intézményben folyó szakképzés. Résztvevői a szakképzést folytató intézménnyel tanulói, illetőleg hallgatói jogviszonyban állnak.


A felnőttképzésről szóló törvény 29. § 9. pontja alapján iskolarendszeren kívüli képzés az olyan képzés, amelynek résztvevői nem állnak a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban. Az iskolai rendszerű és az iskolarendszeren kívüli képzés közötti különbségtétel alapja tehát a tanulói, hallgatói jogviszony megléte.

2010. okt. 10. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó:ebben igazad van,erre nem gondoltam. Én azt hittem csak középiskolában van így,kicsit furcsa nekem..dehá t ez van akkor,úgy látszik:D Köszönöm a válaszokat,másodikon jót derültem:)
2010. okt. 10. 00:11
 8/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok 00:07-nek, pont ezért lényeges ebből a szempontból a jogviszony.

12-ben azért ad a szülő igazolást, mert a tanuló hallgatói jogviszonyban van a gimivel.

Az egyetemen már te magad írod alá a szerződést az egyetemmel a beiratkozáskor.

Én OKJ-s képzésnél nem találkoztam ezzel a szerződéssel. (Ez persze nem jelenti azt, hogy a kérdező sem kötött ilyet.)

2010. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én nem kötöttem semmilyen szerződést... szóval akkor ettől függ,hogy magamat jelölhetem e meg gondviselőnek,vagy az anyámat? Amúgy elnézést az idióta kérdésekért..
2010. okt. 10. 00:15
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyébként ez még olyan szempontból is érdekes,hogy több csoporttársam is felköltözött Bp-re,koliba,albérletbe az ország másik feléről..Na most ezeket az igazolásokat 3 munkanapon belül le kell adni,tehát teszem azt valaki hiányzik hétfőn,akkor kedden le kell utaznia Debrecenbe,hogy az anyja irjon neki egy igazolást és szerdára le tudja adni?Ők mondjuk,hogy oldják meg ezt (hamisítás nélkül)

Egyébként nehogy azt gondoljátok most,hogy ez a legnagyobb problémám,mert akkor átmegyek anyuhoz és iratok vele:D Csak furcsálltam ezt és nem értettem miért ez az eljárás felsőoktatásban is,de akkor ezekszerint a kulcsszó az iskolarendszerű képzésben van

2010. okt. 10. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!